De temperatuur op 10 april 1920 lag tussen 9,6 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
26 augustus » Het 19e amendement op de Amerikaanse grondwet wordt van kracht en geeft vrouwen stemrecht.
28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
2 december » Armenië staat bij het Verdrag van Alexandropol gebied af aan Turkije.
Trouwdag 11 maart 1943
De temperatuur op 11 maart 1943 lag tussen 0,6 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
2 februari » Een Britse Pathfinder Stirling stort neer bij Hardinxveld-Giessendam (Rotterdam) in Nederland waarna de Duitsers de overblijfselen van een H2S cm-radar vonden. Het gevonden Rotterdam Gerät was de aanleiding om een wedren tegen de tijd te starten om de Britten bij te benen in de ontwikkeling van de cm-radar.
31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
24 augustus » Einde van de Conferentie van Quebec.
12 september » Naar eerst in 'huisarrest' gezeten te hebben wordt Benito Mussolini bevrijdt door de Duitsers, onder leiding van Otto Skorzeny.
14 oktober » In het vernietigingskamp Sobibór komen de gevangenen in opstand.
Dag van overlijden 8 augustus 2009
De temperatuur op 8 augustus 2009 lag tussen 13,8 °C en 22,8 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 5,8 uur zonneschijn (38%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
23 mei » VfL Wolfsburg wordt voor de eerste keer in haar geschiedenis kampioen van Duitsland na een 5-1 winst tegen Werder Bremen
1 september » Saba stapt uit de Nederlandse Antillen.
11 oktober » Heiligverklaring Pater Damiaan.
18 oktober » Jenson Button wordt wereldkampioen Formule 1
19 november » President Hugo Chávez van Venezuela bagatelliseert het opblazen van twee voetgangersbruggen aan de grens met Colombia. Volgens hem gaat het om twee illegaal gebouwde bruggen over de rivier Táchira.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122844.php : benaderd 12 oktober 2026), "Tjitske Bosma (1920-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.