De temperatuur op 8 september 1922 lag tussen 9,1 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 1,7 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Oprichting van de Missio sui juris Urga in Mongolië.
30 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
28 oktober » Mars op Rome. Begin van fascistisch bewind van Benito Mussolini in Italië, in 1924 uitmondend in zijn alleenheerschappij.
26 november » Howard Carter en Lord Carnarvon betreden de tombe van de Egyptische farao Toetanchamon.
30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
Trouwdag 2 oktober 1941
De temperatuur op 2 oktober 1941 lag tussen 2,2 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,5 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
13 maart » Vijftien leden van het Geuzenverzet en drie communistische Februaristakers worden op de Waalsdorpervlakte door de nazi's geëxecuteerd.
1 juni » Farhud - Pogrom in Bagdad, gericht tegen de Joden.
8 september » Begin van de Operatie Nordlicht Beleg van Leningrad. Deze slag zou ruim 900 dagen duren.
11 september » Franklin Delano Roosevelt verklaart in reactie op de Duitse aanvallen met onderzeeboten dat de Amerikaanse vloot voortaan met geweld zal reageren (FDR Fireside Chat: "On Maintaining Freedom of the Seas"), en loopt hiermee vooruit op de formele oorlogsverklaring van december 1941 (na 'Pearl Harbor').
21 oktober » Massamoorden door de nazi's in onder meer Kragujevac.
Dag van overlijden 31 juli 2016
De temperatuur op 31 juli 2016 lag tussen 12,9 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (38%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
16 juli » Tienduizenden Venezolanen maken gebruik van een tijdelijke opening van de grens met Colombia om levensmiddelen, medicijnen en andere levensbenodigdheden in te slaan.
30 juli » Bauke Mollema wint de Clásica San Sebastián.
13 augustus » Elis Ligtlee wint goud bij de Olympische Spelen 2016. De Eerbeekse wint op het onderdeel keirin.
28 augustus » Dertien dagen na het behalen van haar olympische titel in Rio de Janeiro verbetert de Poolse atlete Anita Włodarczyk haar eigen wereldrecord kogelslingeren (82,29 meter) met een worp van 82,98 meter.
2 oktober » De eerste aflevering van Centraal Medisch Centrum wordt uitgezonden bij RTL 4.
9 november » Zes doden en meer dan 120 gewonden vallen door de zelfmoordaanslag op het Duitse consulaat in de Noord-Afghaanse stad Mazar-i-Sharif.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122692.php : benaderd 1 maart 2026), "Janke Pool (1922-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.