De temperatuur op 2 augustus 1917 lag tussen 12,1 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 9,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
12 februari » In Toluca wordt de Mexicaanse voetbalclub Deportivo Toluca FC opgericht.
26 februari » In Utrecht wordt de eerste Jaarbeurs gehouden.
4 juni » De eerste Pulitzerprijs wordt uitgereikt.
7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
Trouwdag 15 mei 1941
De temperatuur op 15 mei 1941 lag tussen 0,6 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
4 maart » Groot-Brittannië start in de Tweede Wereldoorlog Operatie Claymore, een invasie van de Noorse eilandengroep Lofoten.
17 april » Het Koninkrijk Joegoslavië wordt door de bezetters opgeheven.
9 mei » De Duitse onderzeeboot U 110 wordt gekaapt door de Royal Navy waarbij codeboeken en Enigma-codeermachine worden buitgemaakt. Deze hielpen de codebrekers in Bletchley Park de Duitse codes te kraken.
31 oktober » De Duitse U 552 onderzeeboot torpedeert met succes een Amerikaanse torpedobootjager, op een moment dat de VS nog niet in oorlog was met Duitsland.
15 december » De Nederlandse onderzeeboot O 16 zinkt door een explosie van een Japanse mijn.
17 december » Duitse overwinning op Sebastopol.
Dag van overlijden 30 oktober 1977
De temperatuur op 30 oktober 1977 lag tussen 5,1 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (32%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
23 maart » Moord op de Congolese kardinaal Emile Biayenda, aartsbisschop van Brazzaville.
28 april » Eind van proces tegen Rote Armee Fraktion, drie leiders, Andreas Baader, Gudrun Ensslin en Jan-Carl Raspe worden veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf
15 juni » Wim Polak volgt Ivo Samkalden op als burgemeester van de gemeente Amsterdam.
26 juni » Laatste concert van Elvis Presley.
20 augustus » NASA lanceert de Voyager 2 ruimtesonde per Titan III raket.
26 oktober » Het Nederlands voetbalelftal wint in Amsterdam met 1-0 van België in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. PSV'er René van de Kerkhof maakt in de vierde minuut het enige doelpunt. Het blijkt later de laatste (en 48ste) interland van sterspeler Johan Cruijff in Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122650.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jan Hiemstra (1917-1977)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.