De temperatuur op 4 juni 1919 lag tussen 4,8 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 4,2 mm neerslag. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
21 maart » Oprichting van het Bauhaus in Weimar door Walter Gropius.
28 april » Officiële instelling van de Volkenbond tijdens de vredesbesprekingen in Versailles.
14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
23 augustus » Oprichting van de Monegaskische voetbalclub AS Monaco in het gelijknamige vorstendom.
13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
28 oktober » Drooglegging begint. Het Amerikaans Congress keurt de Volstead Act goed, alhoewel president Woodrow Wilson een veto had uitgesproken.
Trouwdag 8 mei 1941
De temperatuur op 8 mei 1941 lag tussen -1,7 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
10 april » Met steun van Adolf Hitler wordt de 'onafhankelijke staat van de Kroaten' geproclameerd.
18 augustus » De eerste tweehonderd gevangenen komen aan in kamp Amersfoort. Het is een groep communisten die eerder waren geïnterneerd in kamp Schoorl.
1 september » Alle Joden ouder dan 6 jaar moeten in het gehele Duitse Rijk de Jodenster dragen.
23 september » Eerste gasexperimenten in Auschwitz.
11 december » Duitsland en Italië verklaren de Verenigde Staten de oorlog, waarna de VS in antwoord hen de oorlog verklaart en zich hierdoor mengt in de Tweede Wereldoorlog in Europa.
Dag van overlijden 6 januari 2003
De temperatuur op 6 januari 2003 lag tussen -2,6 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -0,8 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (54%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
31 augustus » Radio Veronica keert terug als onderdeel van Sky Radio Ltd..
13 september » In Barcelona prolongeert de Nederlandse vrouwenhockeyploeg de Europese titel door in de finale gastland Spanje met 5-0 te verslaan. In het mannentoernooi verliest Nederland in de troostfinale op strafballen van Engeland.
4 oktober » Aanslag in het Maxim-restaurant in Haifa, Israël.
12 oktober » De popgroep Duran Duran geeft haar eerste concert in 18 jaar.
12 oktober » Golfer Maarten Lafeber wint op de Hilversumsche Golf Club het Dutch Open, en is daarmee de eerste Nederlander in 56 jaar die deze titel behaalt.
17 november » De Japanse magneetzweeftrein Maglev haalt tijdens een onbemande testrit een recordsnelheid van 560 kilometer per uur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122639.php : benaderd 26 oktober 2026), "Fokje Smids (1919-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.