Weening en Achtkarspelen e.o. » Gjalt Gjaltema (1916-1983)

Persoonlijke gegevens Gjalt Gjaltema 


Gezin van Gjalt Gjaltema

Hij is getrouwd met Johanna Hendrika Heringa.

Zij zijn getrouwd op 3 april 1941 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gjalt Gjaltema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gjalt Gjaltema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gjalt Gjaltema

Gjalt Gjaltema
1916-1983

1941

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1916, Achtkarspelen
  2. https://graftombe.nl/names/info/2376027/gjaltema
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 maart 1916 lag tussen 2,7 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
    • 15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
    • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
    • 19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
    • 28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
  • De temperatuur op 3 april 1941 lag tussen 5,6 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
    • 4 februari » De Maasbode wordt door de Duitse bezetter verboden en verschijnt niet meer.
    • 9 maart » Begin van het dagboek van Etty Hillesum.
    • 17 april » Het Koninkrijk Joegoslavië wordt door de bezetters opgeheven.
    • 1 mei » Citizen Kane, een film van Orson Welles, gaat in de VS in première.
    • 31 oktober » Einde werkzaamheden aan de 18 meter hoge busten van de presidenten van de Verenigde Staten in Mount Rushmore.
  • De temperatuur op 20 juni 1983 lag tussen 12,3 °C en 26,2 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 13,2 uur zonneschijn (79%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1983: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,3 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Algehele herziening van de Nederlandse Grondwet.
    • 30 mei » Het regeringsleger van Mozambique schiet voor de kust bij Maputo een onbemand Zuid-Afrikaans spionagevliegtuig neer.
    • 22 augustus » Zwemmer Michael Gross uit West-Duitsland scherpt bij de Europese kampioenschappen in Rome zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.47,87.
    • 23 oktober » Libanon: Bij een dubbele zelfmoordaanslag wordt het hoofdkwartier van de Amerikaanse en Franse blauwhelmen in Beiroet opgeblazen; 241 Amerikaanse mariniers en 58 Franse parachutisten komen om.
    • 8 november » Aardbeving in Luik met een sterkte van 5,0 op de schaal van Richter. Hierbij vallen twee doden en tientallen gewonden.
    • 3 december » Kardinaal Johannes Willebrands wordt als aartsbisschop van Utrecht opgevolgd door zijn coadjutor Adrianus Simonis.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gjaltema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gjaltema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gjaltema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gjaltema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122629.php : benaderd 12 oktober 2026), "Gjalt Gjaltema (1916-1983)".