Weening en Achtkarspelen e.o. » Janna Dijkstra (1922-2012)

Persoonlijke gegevens Janna Dijkstra 


Gezin van Janna Dijkstra

Zij is getrouwd met Gouke Praamstra.

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1940 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 17 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Janna Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Janna Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Janna Dijkstra

Jan Kooistra
1865-1945
Ynskje Alma
1869-1903

Janna Dijkstra
1922-2012

1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://www.online-begraafplaatsen.nl/graf/2245953/3632978/Janna-Dijkstra-1922-2012
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 oktober 1922 lag tussen -3,1 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
    • 16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
    • 11 april » Benoeming van de Nederlander Johannes Olav Smit tot apostolisch vicaris van Noorwegen.
    • 27 september » De Griekse koning Constantijn I wordt voor de tweede keer gedwongen afstand te doen van zijn troon (abdiceren) en moet het land verlaten.
    • 24 november » Mussolini krijgt van het Italiaanse parlement voor één jaar dictatoriale bevoegdheden.
    • 6 december » In Londen wordt een overeenkomst getekend tussen Britse en Ierse vertegenwoordigers waarbij Ierland de status van dominion wordt verleend.
  • De temperatuur op 4 mei 1940 lag tussen 11,5 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 27 februari » Ontdekking van C, koolstof C-14.
    • 10 mei » De gezant van Duitsland Julius Graf von Zech-Burkersroda reikt om 6:00 's ochtends de verklaring van bezetting uit aan de minister van Buitenlandse Zaken Eelco van Kleffens. Hiermee vervalt de Nederlandse neutraliteit en wordt het leger in stelling gebracht. België wordt onaangekondigd aangevallen, het begin van de achttiendaagse veldtocht.
    • 16 mei » De Duitse bezetters voeren de Midden-Europese Tijd en de zomertijd in Nederland in, in plaats van de tot dan toe gebruikelijke Amsterdamse Tijd. De klok wordt één uur en veertig minuten vooruit gezet.
    • 24 mei » Igor Sikorsky voert de eerste succesvolle vlucht uit met een helikopter met 1 rotor.
    • 10 juni » Italië verklaart de oorlog aan Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
    • 31 oktober » Vier Belgische ministers (Albert de Vleeshauwer, Camille Gutt, Hubert Pierlot en Paul-Henri Spaak) vormen een regering in ballingschap (België in de Tweede Wereldoorlog)
  • De temperatuur op 9 juni 2012 lag tussen 11,3 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • In het jaar 2012: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,7 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Voor de Albanese kust zinkt de onder Sierra Leoonse vlag varende olietanker Edirne na brandstof te hebben gelost in de haven van Durrës. Twee bemanningsleden en de kapitein komen om het leven.
    • 1 februari » Bij rellen na afloop van de wedstrijd tussen de Egyptische voetbalclubs Al-Masry en Al-Ahly vallen tientallen doden.
    • 4 april » Zanger Youssou N'Dour wordt in Senegal benoemd tot minister van Cultuur en Toerisme.
    • 16 september » De voormalige topman van de Franse oliemaatschappij Elf Aquitaine, Loik le Floch-Prigent, wordt door Ivoorkust uitgeleverd aan het West-Afrikaanse Togo op verdenking van betrokkenheid bij fraude.
    • 18 oktober » Mijnbouwgigant Goldfields ontslaat 1500 stakende mijnwerkers in Zuid-Afrika, die niet voor de gestelde deadline op het werk terugkeerden.
    • 17 december » De Frans-Roemeense fotografe Irina Ionesco moet haar dochter Eva een schadevergoeding van 10.000 euro betalen voor de naaktfoto's die zij in de jaren zeventig van haar heeft gemaakt. Ook moet zij de negatieven van de foto's aan Eva overhandigen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122559.php : benaderd 24 september 2026), "Janna Dijkstra (1922-2012)".