De temperatuur op 29 december 1909 lag tussen 3,6 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Trouwdag 18 augustus 1938
De temperatuur op 18 augustus 1938 lag tussen 11,2 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
3 maart » In Saoedi-Arabië wordt olie in de grond gevonden.
10 april » In Oostenrijk wordt een referendum gehouden over de op 13 maart voltrokken Anschluss, de vereniging van Oostenrijk en Duitsland. Een overweldigende meerderheid geeft aan voorstander te zijn.
12 juni » Opening van het gerenoveerde Stade Chaban-Delmas in de Franse stad Bordeaux.
31 juli » De Britse stoomlocomotief Mallard bereikt een snelheid van 202,7 km/h, een record dat zestig jaar zou stand houden.
30 oktober » Het hoorspel War of the Worlds van H.G. Wells, gemaakt door Orson Welles, wordt uitgezonden op de radio in Verenigde Staten; onder de luisteraars ontstaat paniek.
17 december » Het pas twee jaar oude Centraal Station van Utrecht brandt grotendeels uit.
Dag van overlijden 29 januari 2001
De temperatuur op 29 januari 2001 lag tussen -1,1 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,5 uur zonneschijn (62%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
15 maart » In het Zwitserse Bazel wordt het St. Jakob-Park officieel geopend: het grootse voetbalstadion van het land.
27 mei » Zwemmer Ian Thorpe uit Australië verbetert in Hobart het wereldrecord op de 200 meter vrije slag van Pieter van den Hoogenband: van 1.45,35 tot 1.44,69.
10 juni » Leefbaar Nederland houdt haar eerste algemene ledenvergadering.
29 juli » De Australische zwemmer Grant Hackett scherpt in Fukuoka het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag aan tot 14.34,56. Het oude record (14.41,66) stond sinds 24 augustus 1994 op naam van zijn Australische landgenoot Kieren Perkins.
26 augustus » In het Wagener-stadion in Amstelveen verliest de Nederlandse vrouwenhockeyploeg met 3-2 van Argentinië in de finale van de strijd om de Champions Trophy.
1 september » De 1-0 nederlaag van het Nederlands elftal in en tegen Ierland leidt uiteindelijk tot uitschakeling van het WK van 2002. De definitieve uitschakeling is 5 september. Voor het eerst in zestien jaar is Nederland niet van de partij op een eindtoernooi.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122436.php : benaderd 12 oktober 2026), "Dirk Sytsma (1909-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.