De temperatuur op 28 november 1907 lag tussen 5,6 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 2,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
17 oktober » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Atalanta Bergamo.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Trouwdag 24 mei 1934
De temperatuur op 24 mei 1934 lag tussen 2,7 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 februari » Leopold III wordt na de dood van zijn vader Albert I koning der Belgen.
11 maart » De 'kopbal à la Bakhuys' ziet het licht. Met een snoekduik passeert Beb Bakhuys de Belgische doelman André Vandeweijer in de door Nederland met 9-3 gewonnen wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam.
14 maart » Eugene Cernan, Amerikaans astronaut, laatste mens op de maan († 2017)
19 maart » Bisschopswijding van de Nederlander Willem Cobben, apostolisch vicaris van Finland.
20 april » De bijna zesjarige Shirley Temple debuteert in de film Stand Up and Cheer.
3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
Dag van overlijden 4 oktober 1989
De temperatuur op 4 oktober 1989 lag tussen 2,6 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (79%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
5 januari » De eerste uitzending van het televisiespelletje Lingo. Presentator is Robert ten Brink.
28 januari » Schaatsster Herma Meijer verbetert in Calgary het Nederlands record van Ingrid Haringa op de 500 meter (40,61 seconden) met een tijd van 40,53 seconden.
8 februari » De Italiaanse politie brengt in de havenstad Savona een Deens schip op met 170 ton wapens aan boord. De lading blijkt bestemd voor verzetsbewegingen in Bolivia en Colombia.
21 juni » De Sovjet-Unie en Iran sluiten een hele reeks economische en wetenschappelijke samenwerkingsakkoorden; grootscheepse wapenleveranties van Moskou aan Teheran zijn ook mogelijk.
2 augustus » NASA bevestigt de ontdekking van nog drie manen rond Neptunus door de Voyager 2.
8 december » De later met een Gouden Kalf bekroonde film De avonden van regisseur Rudolf van den Berg gaat in première.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122203.php : benaderd 12 oktober 2026), "Sander Datema (1907-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.