De temperatuur op 17 oktober 1919 lag tussen 2,0 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
29 mei » Het Braziliaans voetbalelftal wint de derde editie van de Copa América door in de finale titelhouder Uruguay met 1-0 te verslaan.
14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
15 juni » John Alcock en Arthur Whitton-Brown vliegen non-stop van Newfoundland over de Atlantische Oceaan naar Ierland.
21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
23 september » Oprichting van de Portugese omnisportvereniging CF Belenenses.
13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
Trouwdag 8 april 1948
De temperatuur op 8 april 1948 lag tussen 4,1 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 6,4 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
11 maart » De Duitse voetbalclub Eintracht Trier ontstaat na een fusie tussen SV Westmark 05 en SV Eintracht 06.
1 april » De Faeröer krijgen verregaande autonomie binnen Denemarken.
3 april » De Amerikaanse president Harry S. Truman tekent het Marshallplan.
1 september » Oprichting van de Federatie van Unitates en Bonden.
23 november » In Venezuela zet Marcos Pérez Jiménez samen met Delgado Chalbaut de democratisch gekozen regering van Rómulo Gallegos af.
10 december » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties neemt de Verklaring van de Universele verklaring van de rechten van de mens aan.
Dag van overlijden 4 februari 1987
De temperatuur op 4 februari 1987 lag tussen 1,6 °C en 4,0 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
29 januari » De later met een Gouden Kalf bekroonde film Vroeger is dood van regisseur Ine Schenkkan gaat in première.
13 mei » AFC Ajax wint de Europa Cup II door in de finale te winnen van Lokomotiv Leipzig met 1-0, door een doelpunt van Marco van Basten.
14 juli » Een camping in Le Grand-Bornand wordt tijdens noodweer overspoeld door de buiten haar oevers getreden rivier Borne. 23 mensen komen om het leven.
26 juli » De Ierse wielrenner Stephen Roche wint de Ronde van Frankrijk.
8 augustus » Openingsceremonie van de tiende Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Indianapolis.
19 oktober » Beurscrisis, bekend onder de naam Zwarte maandag.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I121205.php : benaderd 27 september 2026), "Auke Bosma (1919-1987)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.