De temperatuur op 24 juni 1919 lag tussen 8,9 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 5,3 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 april » Officiële instelling van de Volkenbond tijdens de vredesbesprekingen in Versailles.
21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
1 augustus » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub De Treffers uit Groesbeek.
16 oktober » Inwijding van de Sacré-Cœurbasiliek in Parijs door kardinaal Léon-Adolphe Amette.
6 november » Eerste radio-uitzending in Nederland voor een algemeen publiek verzorgd door radiopionier Hanso Schotanus à Steringa Idzerda
28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
Dag van overlijden 4 maart 2012
De temperatuur op 4 maart 2012 lag tussen 2,9 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 6,8 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
30 mei » Charles Taylor, de ex-president van het West-Afrikaanse land Liberia die terechtstond op het Speciaal Hof voor Sierra Leone, wordt veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftig jaar.
14 augustus » Het Openbaar Ministerie in Almelo eist een werkstraf van veertig uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar tegen Constant Kusters wegens discriminatie en aanzetten tot discriminatie voor uitspraken, die hij zou hebben gedaan tijdens een NVU-demonstratie in Enschede in 2011.
25 augustus » Togolese vrouwen zeggen een week lang geen seks met hun echtgenoten te willen hebben. Zo hopen ze hen ertoe te bewegen het vertrek van de president Faure Eyadéma af te dwingen.
26 september » De omstreden Zuid-Afrikaanse politicus Julius Malema wordt in de stad Polokwane aangeklaagd voor het witwassen van geld.
13 oktober » Bij Zuid-Afrika zinkt een boot met zo'n veertig buitenlandse toeristen aan boord. Een Franse vrouw komt om het leven.
17 december » Bij een busongeval in het departement Cundinamarca in Midden-Colombia komen minstens 27 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I121025.php : benaderd 8 februari 2026), "Fogeltje Janke Veenstra (1919-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.