De temperatuur op 14 januari 1915 lag tussen 8,0 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
24 april » De Armeense Genocide begint.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
Trouwdag 2 september 1937
De temperatuur op 2 september 1937 lag tussen 14,4 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
27 maart » In Rotterdam wordt het Stadion Feijenoord (de Kuip) officieel in gebruik genomen. Feyenoord speelt een wedstrijd tegen het Belgische Beerschot en wint met 5-2.
13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
Dag van overlijden 18 december 1991
De temperatuur op 18 december 1991 lag tussen 4,9 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 6,6 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (31%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
14 april » Het parlement van Georgië wijzigt de grondwet, waardoor voorzitter Zviad Gamsachoerdia tot president met bijna onbeperkte volmachten wordt uitgeroepen.
26 juni » In Slovenië wordt een deel van het Joegoslavische federale leger in verhoogde staat van paraatheid gebracht.
7 juli » Het Amerikaans voetbalelftal wint de eerste editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale Honduras na strafschoppen te verslaan.
16 september » De Verenigde Staten schorten alle hulp aan Zaïre op wegens de aanhoudende schending van de mensenrechten en de chaotische economische situatie in het Centraal-Afrikaanse land. De beslissing betekent voor Zaïre een verlies van 13 miljoen dollar per jaar.
24 oktober » Na een uitbarsting van de vulkaan Lokon op Noord-Sulawesi in Indonesië moeten honderden gezinnen uit een nabijgelegen dorp worden geëvacueerd.
18 november » In Libanon worden Terry Waite en Thomas Sutherland vrijgelaten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I121018.php : benaderd 24 december 2025), "Antje de Jong (1915-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.