De temperatuur op 29 april 1918 lag tussen 8,9 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 juni » Bij Château Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
13 september » Treinramp bij Weesp. Door zware regenval, waarbij de spoordijk bij de brug over het, toenmalige Merwedekanaal bij Weesp verzadigd raakt, glijd een passagierstrein uit Amersfoort naar Amsterdam met rails en al van de dijk. Er vallen 41 doden en 42 gewonden.
20 oktober » Duitsland accepteert de voorwaarden van de Amerikaanse president Woodrow Wilson om de wereldoorlog te beëindigen.
7 november » Een revolutie onder leiding van Kurt Eisner leidt tot de val van koning Lodewijk III van Beieren.
16 november » De Democratische Republiek Hongarije wordt uitgeroepen
1 december » Oprichting van het Koninkrijk Joegoslavië
Trouwdag 22 augustus 1940
De temperatuur op 22 augustus 1940 lag tussen 8,1 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 2,9 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 7,7 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
13 mei » Winston Churchill houdt zijn "Bloed, zwoegen, tranen en zweet" speech in het Engelse Lagerhuis.
20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
18 juni » Charles de Gaulle roept vanuit Londen per radio Frankrijk op de strijd voort te zetten, hoewel het zojuist onder de voet gelopen is door nazi-Duitsland.
25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
25 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Semarang in Nederlands-Indië.
Dag van overlijden 25 december 2014
De temperatuur op 25 december 2014 lag tussen -0,3 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (27%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
10 februari » Op de Olympische Winterspelen van Sotsji wint Michel Mulder, als eerste Nederlander in de geschiedenis, goud op de 500 meter schaatsen. Hij blijft landgenoot Jan Smeekens twaalf duizendste seconde voor. Mulders tweelingbroer Ronald wint het brons.
15 april » Bij een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen komen in het West-Afrikaanse land Togo 48 mensen om het leven.
13 mei » Bij een mijnramp in Soma (Turkije) vallen minstens 274 doden.
19 augustus » Alle zenders die eigendom zijn van de Nederlandse Publieke Omroep krijgen "NPO" voor hun naam.
17 september » In de buurt van de rommelende vulkaan Mount Mayon in de Filipijnen worden 32.000 mensen geëvacueerd.
1 oktober » De verspreiding van het ebolavirus dat al meer dan drieduizend levens heeft geëist in West-Afrika, lijkt in Nigeria onder controle, zo meldt het Amerikaanse centrum voor ziektebestrijding en -preventie (CDC).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120841.php : benaderd 12 oktober 2026), "Geeske Zandberg (1918-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.