De temperatuur op 16 januari 1920 lag tussen 6,3 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 7,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
13 mei » Heiligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica
17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
Dag van overlijden 17 februari 1992
De temperatuur op 17 februari 1992 lag tussen -3,2 °C en 2,8 °C en was gemiddeld 0,3 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 6,3 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
7 april » De twaalf lidstaten van de Europese Gemeenschap erkennen de voormalige Joegoslavische deelrepubliek Bosnië-Herzegovina als zelfstandige staat.
8 april » Het staatspresidium van Bosnië-Herzegovina kondigt de noodtoestand af. Het parlement is buiten werking gesteld en er wordt uitsluitend met decreten geregeerd.
20 april » In Londen vindt een concert plaats ter nagedachtenis aan Freddie Mercury, de aan aids overleden zanger van de popgroep Queen.
24 augustus » De orkaan Andrew (categorie 4) houdt huis in Miami en richt grote verwoestingen aan.
7 oktober » Abimael Guzmán, de leider van de Peruviaanse maoïstische guerrillabeweging Lichtend Pad, wordt door een militaire rechtbank na een proces achter gesloten deuren veroordeeld tot levenslange celstraf wegens hoogverraad.
7 december » Militante hindoes verwoesten in India een 16e-eeuwse moskee; het daaropvolgende geweld kost meer dan 1100 mensen het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120553.php : benaderd 12 oktober 2026), "Andries de Groot (1920-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.