De temperatuur op 29 augustus 1913 lag tussen 13,7 °C en 26,0 °C en was gemiddeld 20,1 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
25 oktober » Oprichting van het bisdom Rijsel in Frankrijk, afgesplitst van het aartsbisdom Kamerijk.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
Trouwdag 9 mei 1935
De temperatuur op 9 mei 1935 lag tussen 3,0 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 12,2 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
8 januari » Arthur Cobb Hardy krijgt octrooi op de spectrofotometer.
20 februari » De Noorse onderzoekster Caroline Mikkelsen betreedt als eerste vrouw het zuidpoolgebied.
18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
12 juni » Bolivia en Paraguay komen een wapenstilstand overeen, waardoor de Chaco-oorlog wordt beëindigd.
7 juli » Priesterwijding van Albino Luciani.
11 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo Trinidense.
Dag van overlijden 12 juli 1993
De temperatuur op 12 juli 1993 lag tussen 5,3 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Er was 4,4 uur zonneschijn (27%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
3 januari » Bij zware gevechten tussen regeringstroepen en strijders van UNITA in het zuidwesten van Angola vallen enige honderden doden. De strijd concentreert zich in en rondom de stad Lubango.
13 januari » Het dodental als gevolg van botsingen tussen hindoes en moslims in de Indiase stad Bombay loopt op tot bijna vijfhonderd. De meeste slachtoffers zijn moslims.
12 juli » Een hittegolf aan de Atlantische kust van Verenigde Staten en overstromingen van de Mississippi in het midden-westen kosten zeker 65 Amerikanen het leven.
20 augustus » Amnesty International stelt dat de mensenrechtensituatie in Angola ernstig verslechterd is sinds het vredesakkoord tussen de regering en rebellenbeweging UNITA van mei 1991.
28 november » Familieleden van de voortvluchtige Colombiaanse drugsbaron Pablo Escobar, leider van het Medellin-drugskartel, vragen tevergeefs asiel aan in Duitsland.
7 december » In Zuid-Afrika wordt de overgangsraad geïnstalleerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120497.php : benaderd 1 oktober 2026), "Taeke Helder (1913-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.