De temperatuur op 30 september 1914 lag tussen 7,6 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 1,6 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
15 april » Hermann Hesse publiceert zijn roman Rosshalde.
15 juni » In Durrës (Albanië) sneuvelt de Nederlandse majoor Lodewijk Thomson tijdens een vredesmissie.
31 oktober » Het Duitse 16e Beierse reserve infanterieregiment, waarbij Adolf Hitler, verovert Geluveld in de Eerste Slag om Ieper
22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
Trouwdag 13 mei 1948
De temperatuur op 13 mei 1948 lag tussen 5,9 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
5 mei » Pax Christi Nederland wordt in Utrecht opgericht.
28 mei » Het tweede vliegdekschip met de naam Karel Doorman wordt in dienst gesteld.
14 september » Oprichting van Bolviaanse voetbalclub Club Destroyers.
3 november » De krant Chicago Tribune komt uit met de grote kop 'Dewey defeats Truman', maar Truman won de verkiezingen.
14 december » Oprichting van de Poolse voetbalclub Górnik Zabrze.
Dag van overlijden 23 mei 2006
De temperatuur op 23 mei 2006 lag tussen 8,0 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 8,0 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (36%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
15 maart » Het regime in Tsjaad claimt een staatsgreep te hebben verijdeld. Militairen zouden om vier uur in de ochtend hebben geprobeerd het regime van president Idriss Deby omver te werpen.
23 mei » De Alaskische stratovulkaan Mount Cleveland barst uit.
13 juli » In Hong Kong Disneyland wordt de attractie Autopia geopend.
12 september » 61ste zitting van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties gaat van start.
8 oktober » In België zijn er gemeente-, districts- en provincieraadsverkiezingen.
20 november » Rusland en de Verenigde Staten sluiten een handelsverdrag dat uiteindelijk moet leiden tot toetreding van Rusland tot de Wereldhandelsorganisatie.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120471.php : benaderd 28 september 2026), "Foktje van der Meulen (1914-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.