Weening en Achtkarspelen e.o. » Hinke Couperus (1915-2006)

Persoonlijke gegevens Hinke Couperus 


Gezin van Hinke Couperus

Zij is getrouwd met Lukas Stel.

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1946 te Grootegast (Gr), zij was toen 30 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hinke Couperus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hinke Couperus

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hinke Couperus

Janke Wouda
1892-1966

Hinke Couperus
1915-2006

1946

Lukas Stel
1916-1991


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1915, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/1649469/couperus
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 november 1915 lag tussen 4,5 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 25,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
    • 27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
    • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
    • 20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
    • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
    • 25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
  • De temperatuur op 22 mei 1946 lag tussen 8,8 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Het Dagblad van het Oosten verschijnt weer als zelfstandige krant. Het Parool trekt zich terug uit de regio en de lezers van de Nieuwe Twentsche en Almelosche Courant stappen grotendeels over naar het Dagblad van het Oosten.
    • 9 februari » De Partij van de Arbeid wordt opgericht.
    • 11 juli » Oprichting van de Internationale Handbalfederatie (IHF).
    • 17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
    • 20 september » Eerste Filmfestival van Cannes.
    • 7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
  • De temperatuur op 8 november 2006 lag tussen 1,6 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 7,1 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2006: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,3 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Bob de Jong wint tijdens de Olympische Winterspelen in Turijn goud op de 10km voor Chad Hedrick en Carl Verheijen
    • 10 mei » Finale UEFA Cup werd gehouden in het Nederlandse Philips Stadion van PSV. Sevilla FC won met 0-4 van Middlesbrough FC.
    • 12 juni » In Kaiserslautern behaalt Australië onder leiding van de Nederlandse coach Guus Hiddink zijn eerste overwinning ooit bij een WK. Japan wordt met 3-1 verslagen.
    • 1 juli » Jan Blokker schrijft zijn laatste column in de Volkskrant. Hij stapt over naar NRC Handelsblad.
    • 8 augustus » Een aardbeving (3,5 op de schaal van Richter) treft de provincie Groningen. De oorzaak is waarschijnlijk de plaatselijke gaswinning.
    • 31 oktober » Grote brand in metrostation De Akkers in Spijkenisse.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 2005 » Andries van Dantzig (84), Nederlands psychiater
  • 2005 » Henk van Riemsdijk (94), Nederlands topfunctionaris
  • 2005 » Robert Bush (79), Amerikaans marinier en ondernemer
  • 2006 » David van Ooijen (66), Nederlands rooms-katholiek geestelijke en politicus
  • 2007 » Aad Nuis (74), Nederlands politicoloog, letterkundige, literatuurcriticus, bestuurder, journalist, columnist, essayist, publicist, dichter en politicus
  • 2007 » Rogier van Aerde, (90), Nederlands schrijver en journalist

Over de familienaam Couperus

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Couperus.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Couperus.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Couperus (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120383.php : benaderd 28 september 2026), "Hinke Couperus (1915-2006)".