Weening en Achtkarspelen e.o. » Trijntje Sikkema (1899-1975)

Persoonlijke gegevens Trijntje Sikkema 


Gezin van Trijntje Sikkema

(1) Zij is getrouwd met Rindert Kooistra.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1919 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 19 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Martje Kooistra  1920-1976
  2. Doetje Kooistra  1923-2009


(2) Zij is getrouwd met Sjoerd Wijnsma.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1929 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 29 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntje Sikkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Trijntje Sikkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Trijntje Sikkema

Trijntje Sikkema
1899-1975

(1) 1919
(2) 1929

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1899, Tietjerksteradeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/253577/sikkema
  3. Huwelijksregister 1919, Tietjerksteradeel
  4. Huwelijksregister 1929, Tietjerksteradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 november 1899 lag rond de 10,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
    • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
    • 27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
    • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
    • 4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
    • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.
  • De temperatuur op 8 mei 1929 lag tussen 7,4 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 12,4 mm neerslag. Er was 5,3 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Publicatie van de eerste strip van Kuifje.
    • 31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
    • 14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
    • 7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
    • 16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
    • 29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
  • De temperatuur op 22 augustus 1975 lag tussen 10,1 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (42%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » De abonnees van het Dagblad van het Oosten moeten het doen zonder krant, omdat de redactie van de krant staakt; zij wil niet opgaan in de redactie van het dagblad Tubantia.
    • 4 maart » De Stichting Nipkow wordt opgericht (zie: Zilveren Nipkowschijf).
    • 29 april » Amerikaanse troepen vluchten weg uit Saigon voor het Noord-Vietnamees leger. Feitelijk einde van de oorlog in Vietnam.
    • 15 mei » Voetbalclub FC Den Haag wint de KNVB beker-finale tegen FC Twente
    • 10 juni » De Tweede Kamer kiest de F-16 als opvolger van de Starfighter.
    • 7 december » Indonesië valt Oost-Timor binnen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sikkema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sikkema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sikkema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sikkema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120201.php : benaderd 24 december 2025), "Trijntje Sikkema (1899-1975)".