Weening en Achtkarspelen e.o. » Cornelis Eizenga (1919-1935)

Persoonlijke gegevens Cornelis Eizenga 


Gezin van Cornelis Eizenga

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Eizenga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Eizenga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Eizenga

Geert Eizenga
1874-1976

Cornelis Eizenga
1919-1935


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Bevolkingsregister Wymbritseradeel
  2. Overlijdensregister 1935, Achtkarspelen
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/253784/eizenga

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 september 1919 lag tussen 8,0 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
    • 15 januari » Oprichting van de Tunesische voetbalclub Espérance Sportive de Tunis.
    • 21 januari » Ierse Onafhankelijkheidsverklaring wordt aangenomen door het parlement van de Ierse Republiek.
    • 7 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk.
    • 14 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Radzionków.
    • 28 oktober » Drooglegging begint. Het Amerikaans Congress keurt de Volstead Act goed, alhoewel president Woodrow Wilson een veto had uitgesproken.
  • De temperatuur op 18 november 1935 lag tussen 5,6 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
    • 3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
    • 26 april » Het Nationaal Park De Hoge Veluwe wordt gesticht.
    • 19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
    • 12 juni » Bolivia en Paraguay komen een wapenstilstand overeen, waardoor de Chaco-oorlog wordt beëindigd.
    • 23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1913 » Bill Shankly, Schots voetballer en coach († 1981)
  • 1919 » Lance Macklin, Brits autocoureur († 2002)
  • 1919 » Marge Champion, Amerikaans actrice en danseres
  • 1919 » Anne-Marie Blanc, Zwitsers film- en televisieactrice († 2009)
  • 1922 » Arthur Ashkin, Amerikaans natuurkundige en Nobelprijswinnaar
  • 1924 » Daniel arap Moi, president van Kenia († 2020)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Eizenga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Eizenga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Eizenga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Eizenga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120038.php : benaderd 28 september 2026), "Cornelis Eizenga (1919-1935)".