Weening en Achtkarspelen e.o. » Siedske Reitsma (1912-1990)

Persoonlijke gegevens Siedske Reitsma 


Gezin van Siedske Reitsma

Zij is getrouwd met Jan Dorhout.

Zij zijn getrouwd op 21 juni 1934 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Siedske Reitsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Siedske Reitsma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Siedske Reitsma


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1912, Tietjerksteradeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/253734/reitsma
  3. Huwelijksregister 1934, Tietjerksteradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 juni 1912 lag tussen 11,0 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 6,4 mm neerslag. Er was 6,9 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 6 januari » New Mexico ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 47ste staat.
    • 12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » Boven de Amerikaanse staat Missouri maakt Albert Berry de eerste parachutesprong uit een vliegtuig
    • 14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
    • 26 mei » De Duitse voetbalbond verbiedt schoolvoetbal en de aanwezigheid van vrouwelijk publiek bij voetbalwedstrijden.
    • 15 augustus » Open brief van Jules Destrée aan Belgisch koning Albert I met de legendarische woorden: "Er zijn geen Belgen, Sire."
  • De temperatuur op 21 juni 1934 lag tussen 8,5 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Het eerste kassucces van de Nederlandse geluidsfilm, 'De Jantjes' gaat in première.
    • 7 april » Een door een aardverschuiving veroorzaakte tsunami in het Tafjord, Noorwegen, kost aan 40 mensen het leven.
    • 11 april » In de nacht van 10 op 11 april worden uit de Sint-Baafskathedraal twee panelen van Het Lam Gods gestolen.
    • 1 mei » Pernis en Hoogvliet gaan op in de gemeente Rotterdam.
    • 3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
    • 22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.
  • De temperatuur op 6 oktober 1990 lag tussen 13,3 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
    • 13 mei » Mislukte staatsgreep in Madagaskar, waarbij het leger de studio's van de staatsradio herovert op elf opstandelingen.
    • 7 juni » In Zuid-Afrika heft president Frederik Willem de Klerk de vier jaar oude noodtoestand in heel het land op, uitgezonderd in de provincie Natal. Nelson Mandela noemt dit "een overwinning voor alle Zuid-Afrikanen, zwart en blank".
    • 2 juli » Op de trappen van het parlement in Pristina stemmen de Albanese vertegenwoordigers voor een zelfstandige republiek van de Servische provincie Kosovo binnen het Joegoslavisch staatsverband.
    • 10 juli » De Colombiaanse politie arresteert elf naaste medewerkers van de gezochte cocaïnebaron Pablo Escobar. El Patron zelf bevindt zich op hetzelfde terrein als de arrestanten, maar hij weet ternauwernood te ontkomen.
    • 8 oktober » Het Britse pond sterling treedt toe tot het Europees Monetair Stelsel.
    • 28 oktober » In Ivoorkust boekt de aftredende president Félix Houphouët-Boigny een ruime verkiezingsoverwinning.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1910 » David Rose, Amerikaans componist, arrangeur, songwriter, pianist en orkestleider († 1990)
  • 1914 » Bibeb, Nederlands journaliste († 2010)
  • 1914 » Joeri Andropov, Russisch partijleider van de Sovjet-Unie († 1984)
  • 1916 » Francis Lopez, Frans componist († 1995)
  • 1916 » Gene Force, Amerikaans autocoureur († 1983)
  • 1916 » Susanne von Almassy, Oostenrijks actrice († 2009)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Reitsma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Reitsma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Reitsma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Reitsma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I120027.php : benaderd 8 februari 2026), "Siedske Reitsma (1912-1990)".