Weening en Achtkarspelen e.o. » Willem Veenstra (1912-1999)

Persoonlijke gegevens Willem Veenstra 


Gezin van Willem Veenstra

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Veenstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Veenstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Veenstra

Uilkje Wouda
1878-1968

Willem Veenstra
1912-1999


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1912, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/132628/veenstra

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 juni 1912 lag tussen 10,2 °C en 23,7 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
    • 5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
    • 5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
    • 18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
    • 12 juni » Oprichting van de Hondurese voetbal- en honkbalclub Club Deportivo Olimpia in de hoofdstad Tegucigalpa.
    • 4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
  • De temperatuur op 22 januari 1999 lag tussen -3,1 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1999: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,8 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Het Amerikaans Congres opent een impeachmentproces tegen president Bill Clinton.
    • 10 januari » De Nederlandse darter Raymond van Barneveld wint in Frimley Green zijn tweede Embassy (tegenwoordig Lakeside), het wereldkampioenschap darts van de British Darts Organisation.
    • 27 januari » De parlementaire enquêtecommissie die de Bijlmerramp onderzoekt, begint aan de verhoren.
    • 3 mei » Eén van de zwaarste tornado's ooit zorgt voor een spoor van verwoesting in de Amerikaanse staten Oklahoma en Kansas.
    • 4 december » De Belgische kroonprins Filip (39) treedt in het huwelijk met Mathilde d'Udekem d'Acoz (26).
    • 5 december » Boris Trajkovski is de nieuwe president van Macedonië. Hij behoort tot de centrumrechtse regeringspartij VMRO-DPMNE.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1907 » Wesley Brown, Amerikaans jurist en was ooit de oudste rechter van de wereld († 2012)
  • 1909 » Katherine Dunham, Afro-Amerikaans antropologe, danseres, choreografe, actrice, songwriter en burgerrechtenactiviste († 2006)
  • 1910 » Konrad Zuse, Duits computerpionier († 1995)
  • 1911 » Marie Braun, Nederlands zwemster († 1982)
  • 1915 » Cornelius Warmerdam, Amerikaans atleet († 2001)
  • 1915 » Dolf van der Linden, Nederlands dirigent en componist († 1999)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veenstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veenstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veenstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veenstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I119691.php : benaderd 12 oktober 2026), "Willem Veenstra (1912-1999)".