De temperatuur op 3 juni 1916 lag tussen 3,5 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 11,3 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
28 augustus » Italië verklaart de oorlog aan Duitsland.
18 november » De slag aan de Somme eindigt.
15 december » Einde van de Slag om Verdun.
Trouwdag 11 mei 1935
De temperatuur op 11 mei 1935 lag tussen 7,5 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 6,3 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
19 mei » Hitler opent het eerste stuk Reichsautobahn tussen Frankfurt en Darmstadt.
24 oktober » Italië trekt Ethiopië binnen.
Dag van overlijden 8 januari 2016
De temperatuur op 8 januari 2016 lag tussen 1,4 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (74%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
26 januari » Met een aanval op een belangrijk elektriciteitsknooppunt zetten de Taliban de Afghaanse hoofdstad Kabul voor een groot deel in het donker.
20 mei » Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken past het reisadvies voor het politiek instabiele Venezuela aan. Reizen naar steden en dichtbevolkte gebieden wordt ontraden.
6 juni » De Britse regering waarschuwt voor aanslagen op buitenlanders in Zuid-Afrika.
15 augustus » Op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro wint de Nederlandse turnster Sanne Wevers goud op het onderdeel evenwichtsbalk. Sharon van Rouwendaal wordt olympisch kampioene op de 10 kilometer openwaterzwemmen.
22 augustus » De Zuid-Afrikaanse regeringspartij ANC verliest de strijd om de burgemeesterspost in Johannesburg, waar de partij meer dan twintig jaar de eerste burger leverde.
15 december » Een akoestische gitaar waar ooit muzikant Jimi Hendrix nog met zijn tong op speelde, brengt bij veilinghuis Bonhams in Londen omgerekend bijna 250.000 euro op. Een zwart-gouden gitaar die speciaal voor de dit jaar overleden popmuzikant Prince werd gemaakt, verandert voor 104.500 euro van eigenaar.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I119534.php : benaderd 12 oktober 2026), "Anneke Dijkstra (1916-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.