Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik Bosman (1912-1974)

Persoonlijke gegevens Hendrik Bosman 


Gezin van Hendrik Bosman

Hij is getrouwd met Martzen Kuipers.

Zij zijn getrouwd op 29 mei 1937 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Bosman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Bosman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Bosman

Berend Bosman
1849-1918
Klaas Bosman
1877-1966

Hendrik Bosman
1912-1974

1937

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1912, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/82123/bosman
  3. Huwelijksregister 1937, Tietjerksteradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 januari 1912 lag tussen -1,4 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 4,7 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 6 januari » New Mexico ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 47ste staat.
    • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
    • 30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
    • 5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
    • 10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
  • De temperatuur op 29 mei 1937 lag tussen 9,6 °C en 24,6 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Prinses Juliana trouwt met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in de Sint-Jacobskerk in Den Haag. De Maastrichtste 7 Januaristraat verwijst hiernaar.
    • 14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
    • 13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
    • 26 april » Het Spaanse stadje Guernica wordt door Duitse bombardementen vrijwel van de kaart geveegd.
    • 28 mei » Het Britse kabinet van Neville Chamberlain treedt aan.
    • 21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
  • De temperatuur op 3 juni 1974 lag tussen 6,9 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 7,7 mm neerslag gedurende 7,6 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (35%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 19 mei » Valéry Giscard d'Estaing wint de presidentsverkiezingen in Frankrijk van François Mitterrand met 50,8 tegen 49,1%.
    • 24 juli » Portugal creëert de grondwettelijke mogelijkheid om onafhankelijkheid te verlenen aan de kolonies.
    • 31 augustus » President Hugo Banzer van Bolivia trekt zijn ontslagaanvraag in op verzoek van de strijdkrachten.
    • 12 september » In Ethiopië wordt de keizer, Haile Selassie, na een 58-jarige regeringsperiode afgezet.
    • 29 november » De NCRV-inzamelingsactie Geven voor Leven brengt 65 miljoen gulden op voor het Koningin Wilhelmina Fonds.
    • 1 december » Een Boeing 727 verongelukt in slecht weer bij Washington Dulles International Airport. Alle 92 inzittenden komen om.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bosman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bosman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bosman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bosman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I119483.php : benaderd 24 september 2026), "Hendrik Bosman (1912-1974)".