Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Beens (1909-)

Persoonlijke gegevens Jan Beens 


Gezin van Jan Beens

Hij is getrouwd met Maria Kamstra.

Zij zijn getrouwd op 19 oktober 1933 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 23 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Tabina Metje Beens  1936-1977

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Beens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Beens

Jan Beens
1909-????

1933

Maria Kamstra
1911-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Onstwedde 1909
  2. Huwelijksregister 1933, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 december 1909 lag tussen 9,1 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 14,7 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
    • 1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
    • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
    • 12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
  • De temperatuur op 19 oktober 1933 lag tussen 0,5 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,2 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
    • 14 maart » Hans Veerman, Nederlands acteur († 2014)
    • 14 maart » Quincy Jones, Amerikaans muziekproducer
    • 27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
    • 3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
    • 10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Beens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Beens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Beens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beens (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I118876.php : benaderd 13 oktober 2026), "Jan Beens (1909-)".