De temperatuur op 19 november 1912 lag tussen -1,3 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 0,9 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
19 september » In Breda wordt voetbalclub NAC opgericht na een fusie tussen NOAD (Nooit Ophouden Altijd Doorzetten) en ADVENDO (Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning).
Trouwdag 8 juni 1939
De temperatuur op 8 juni 1939 lag tussen 10,7 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
22 mei » Onthulling van het grafmonument voor kardinaal Willem Marinus van Rossum in de Kloosterkerk te Wittem door kardinaal Pietro Fumasoni Biondi, zijn opvolger als prefect van de Propaganda Fide.
27 augustus » Het Slowaaks voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. In Bratislava wordt Duitsland met 2-0 verslagen.
31 augustus » Operatie Himmler gaat van start. Een Duits radiostation wordt door in Pools legeruniform geklede SS-officieren aangevallen om zo de inval van Nazi-Duitsland op Polen de dag erna te rechtvaardigen.
28 september » Duitsland en de Sovjet-Unie komen overeen Polen te verdelen.
14 december » De Sovjet-Unie wordt uit de Volkerenbond gezet.
Dag van overlijden 7 februari 2004
De temperatuur op 7 februari 2004 lag tussen 4,9 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 8,0 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 2,3 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
29 maart » Roken op de werkplek in Ierland is vanaf vandaag verboden, ook in de kroeg.
1 mei » Opening van het Vikingstadion, een voetbalstadion in de Noorse stad Stavanger.
7 mei » Op het Max Euweplein in Amsterdam wordt een standbeeld van Max Euwe onthuld.
16 mei » Heiligverklaring van twee Italiaanse priesters, een Spaanse en een Libanese priester en twee Italiaanse vrouwen in Rome door Paus Johannes Paulus II.
22 mei » Amsterdam prolongeert de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse door HC Bloemendaal met 3-0 te verslaan in de tweede wedstrijd uit de finale van de play-offs.
14 november » In Rosario wint de Nederlandse vrouwenhockeyploeg in Argentinië voor de derde keer in de geschiedenis de Champions Trophy door in de finale Duitsland met 2-0 te verslaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I118537.php : benaderd 28 augustus 2026), "Fokje Brander (1912-2004)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.