Weening en Achtkarspelen e.o. » Froukje Hoekstra (1911-1945)

Persoonlijke gegevens Froukje Hoekstra 


Gezin van Froukje Hoekstra

Zij is getrouwd met Pieter Bulthuis.

Zij zijn getrouwd op 4 juni 1936 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Nanning Bulthuis  1938-2022

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Froukje Hoekstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Froukje Hoekstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Froukje Hoekstra

Alle Hoekstra
1880-1960

Froukje Hoekstra
1911-1945

1936

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1911, Kollumerland c.a.
  2. Overlijdensregister 1945, Achtkarspelen
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/254475/hoekstra
  4. Huwelijksregister 1905, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 november 1911 lag tussen -0,7 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 1,5 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
    • 13 februari » Oprichting van de Kroatische voetbalclub HNK Hajduk Split.
    • 31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
    • 26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
    • 12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
    • 14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
  • De temperatuur op 4 juni 1936 lag tussen 6,9 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 16,1 mm neerslag gedurende 10,9 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 1 maart » De bouw van de Amerikaanse Hooverdam wordt afgerond.
    • 14 maart » Bob Charles, Nieuw-Zeelands golfer
    • 17 juli » Begin van de Spaanse Burgeroorlog met een muiterij in Marokko.
    • 14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
    • 8 september » Verloving tussen prinses Juliana der Nederlanden en Bernhard van Lippe-Biesterfeld.
    • 30 november » Het Crystal Palace in Londen brandt volledig af.
  • De temperatuur op 25 januari 1945 lag tussen -9,4 °C en -3,3 °C en was gemiddeld -6,5 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 2,7 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Einde van het Ardennenoffensief.
    • 16 april » Tweede Wereldoorlog: Bevrijding van de Joodse gevangenen in Buchenwald
    • 3 mei » In de Lübecker Bocht bombarderen de geallieerden drie schepen met gevangenen uit concentratiekamp Neuengamme. 8000 gevangenen komen om het leven.
    • 16 juli » Manhattanproject: de ontploffing van een op plutonium gebaseerd nucleair testwapen nabij Alamogordo in New Mexico (VS).
    • 28 juli » Een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht ramt per ongeluk het Empire State Building in New York.
    • 28 augustus » In Argentinië wordt de krant Clarín opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoekstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoekstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoekstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoekstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I118468.php : benaderd 12 oktober 2026), "Froukje Hoekstra (1911-1945)".