De temperatuur op 24 oktober 1909 lag tussen 6,5 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Trouwdag 19 mei 1938
De temperatuur op 19 mei 1938 lag tussen 3,9 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
26 mei » Eerste uitzending van de AVRO-quiz Hersengymnastiek.
19 juni » Italië wint in Frankrijk de wereldtitel door Hongarije in de finale van het WK voetbal met 4-2 te verslaan.
13 juli » Op de Veluwe wordt het Kröller-Müller Museum geopend.
10 november » Kristallnacht (nacht van 9 op 10 november).
31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
Dag van overlijden 6 januari 1990
De temperatuur op 6 januari 1990 lag tussen 3,0 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 februari » In een aantal middelgrote Nederlandse steden begint de treintaxi van de NS.
4 maart » De hervormingsgezinde kandidaten halen de beste resultaten bij verkiezingen in de Sovjetrepublieken Rusland, Wit-Rusland en Oekraïne.
25 mei » De Britse premier Margaret Thatcher roept op internationale actie te ondernemen om de stijging van de temperatuur op aarde tegen te gaan.
3 juli » Ontmoeting tussen Nelson Mandela en Margaret Thatcher.
6 november » Bij een aardbeving met een kracht van 6.6 op de schaal van Richter komen zeker 21 mensen om het leven in de Zuid-Iraanse provincie Fars.
2 december » Een coalitie onder leiding van bondskanselier Helmut Kohl wint de eerste verkiezingen in het herenigde Duitsland. In 1932 waren voor het laatst vrije verkiezingen gehouden in geheel Duitsland, dat toen overigens groter was dan in 1990.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I118197.php : benaderd 25 december 2025), "Hylkje Triemstra (1909-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.