Weening en Achtkarspelen e.o. » Jeltje Dijkstra (1909-1984)

Persoonlijke gegevens Jeltje Dijkstra 


Gezin van Jeltje Dijkstra

Zij is getrouwd met Anne Dijkstra.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1935 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jeltje Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jeltje Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jeltje Dijkstra

Aukje Postema
1831-1882
Jeltje Ytsma
1868-1938

Jeltje Dijkstra
1909-1984

1935

Anne Dijkstra
1910-1981


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1909, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/84067/dijkstra
  3. Huwelijksregister 1935, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 augustus 1909 lag tussen 7,6 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 10,6 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
    • 31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
    • 1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
    • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
    • 15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
    • 7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
  • De temperatuur op 16 mei 1935 lag tussen 0,4 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 7,7 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Arthur Cobb Hardy krijgt octrooi op de spectrofotometer.
    • 27 januari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zevende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 3-0 te winnen van Argentinië.
    • 26 februari » In Daventry in het Verenigd Koninkrijk, demonstreert Robert Watson-Watt de eerste radar.
    • 21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
    • 19 mei » Hitler opent het eerste stuk Reichsautobahn tussen Frankfurt en Darmstadt.
    • 11 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo Trinidense.
  • De temperatuur op 5 september 1984 lag tussen 7,1 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 6,7 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1984: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,4 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brunei wordt een zelfstandige staat.
    • 3 januari » President Habib Bourguiba roept de noodtoestand uit in Tunesië na dagen van ernstige ongeregeldheden vanwege de verdubbeling van de broodprijs.
    • 5 januari » Tijdens een sportgala in Ahoy' Rotterdam kiest de vaderlandse sportpers zwemster Conny van Bentum en atleet Rob Druppers tot respectievelijk sportvrouw en sportman van het jaar 1983. Sportploeg werd de Nederlandse vrouwenhockeyploeg vanwege de wereldtitel behaald in Kuala Lumpur.
    • 1 april » Het Faeröerse televisiestation Sjónvarp Føroya zendt voor het eerst uit, waarmee deze eilandengroep het laatste gebied in Europa is dat een eigen publieke televisie-omroep krijgt.
    • 11 mei » De voorlopig laatste aardeovergang gezien vanaf Mars. De eerstvolgende vindt plaats op 10 november 2084
    • 23 mei » Verkiezing van Richard von Weizsäcker tot zesde bondspresident van West-Duitsland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I118130.php : benaderd 26 september 2026), "Jeltje Dijkstra (1909-1984)".