4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.
Trouwdag 2 augustus 1930
De temperatuur op 2 augustus 1930 lag tussen 11,6 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,7 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 maart » Mahatma Gandhi start een burgerlijke ongehoorzaamheidsactie in India.
24 maart » In Rijnsburg wordt de Nederlandse amateurvoetbalclub Rijnsburgse Boys opgericht.
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
25 juli » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Girona FC.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
Dag van overlijden 15 augustus 1975
De temperatuur op 15 augustus 1975 lag tussen 15,7 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 19,6 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (11%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
17 februari » De abonnees van het Dagblad van het Oosten moeten het doen zonder krant, omdat de redactie van de krant staakt; zij wil niet opgaan in de redactie van het dagblad Tubantia.
30 maart » Tijdens de Vietnamoorlog veroveren Noord-Vietnamese troepen de zuidelijke stad Đà Nẵng.
17 mei » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Frankfurt met 1-1 gelijk tegen regerend wereldkampioen West-Duitsland in een vriendschappelijke wedstrijd. Herbert Wimmer en Wim van Hanegem maken de doelpunten.
12 juli » Sao Tomé en Principe wordt onafhankelijk van Portugal.
12 augustus » De MV Norderney, het voormalige zendschip van Radio Veronica wordt de haven van Amsterdam binnengesleept en direct in beslag genomen.
2 september » Nadat vijf dagen eerder de zenders uit de MV Norderney zijn verwijderd, wordt het beslag op het schip opgeheven. Eigenaar van het schip wordt de Veronica Omroep Organisatie welke in eerste instantie een zeezendermuseum wilde openen aan boord van het voormalige zendschip.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117853.php : benaderd 28 september 2026), "Jan Rykele Wijma (1899-1975)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.