Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik van der Veen (1909-1973)

Persoonlijke gegevens Hendrik van der Veen 


Gezin van Hendrik van der Veen

Hij is getrouwd met Liesbert Sibma.

Zij zijn getrouwd op 19 december 1935 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Met legitimatie van 2 kinderen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van der Veen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van der Veen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van der Veen

Pietertje Bos
1852-1930

Hendrik van der Veen
1909-1973

1935

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1909, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/304380/veen_van_der
  3. Huwelijksregister 1935, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 februari 1909 lag tussen -3,2 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
    • 15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
    • 8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
    • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
    • 18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
    • 29 juli » In Barcelona wordt op bloedige wijze de Tragische week beëindigd, een opstand tegen de mobilisatie van het leger.
  • De temperatuur op 19 december 1935 lag tussen -2,4 °C en 1,1 °C en was gemiddeld -0,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 5 januari » De Nederlandse ijshockeyploeg speelt in Amsterdam zijn allereerste interland uit de geschiedenis. Tegenstander is België, dat met 0-4 wint.
    • 26 februari » In Daventry in het Verenigd Koninkrijk, demonstreert Robert Watson-Watt de eerste radar.
    • 21 maart » Perzië wordt hernoemd tot Iran.
    • 19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
    • 23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).
    • 12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
  • De temperatuur op 15 april 1973 lag tussen 5,4 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Eerste uitzending van de Abominabele Top 2000, de voorloper van de Dik Voormekaar Show.
    • 29 januari » In het Gelderse Enspijk vindt de eerste gijzeling in Nederland plaats.
    • 16 februari » De Nederlandse schaatser Jan Roelof Kruithof vestigt het werelduurrecord op de schaats in Assen: in één uur tijd schaatst hij 35.246,82 m.
    • 2 mei » Aanvaller Johnny Rep maakt in Amsterdam zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de met 3-2 gewonnen vriendschappelijke wedstrijd tegen Spanje. Hij neemt in de dertiende minuut het eerste doelpunt voor zijn rekening.
    • 25 mei » De Skylab SL-2 missie wordt gelanceerd; de eerste bemande vlucht naar Skylab.
    • 24 september » Guinee-Bissau verklaart zich onafhankelijk van Portugal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Veen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117817.php : benaderd 26 september 2026), "Hendrik van der Veen (1909-1973)".