De temperatuur op 28 juli 1920 lag tussen 4,5 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 8,6 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
31 mei » Ajax-voetballer Jan de Natris leidt tijdens de Olympische Spelen in Antwerpen de 'Opstand aan de Schelde' in. Uit protest tegen de privileges van de officials en de huisvesting worden grammofoonplaten in de Schelde gegooid. Later trekken de spelers naar de binnenstad van Antwerpen voor een drinkgelag.
15 augustus » Oprichting van de Albanese voetbalclub SK Tirana.
10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
Trouwdag 5 december 1946
De temperatuur op 5 december 1946 lag tussen -1,1 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 5,5 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
1 januari » In de Verenigde Staten wordt de eerste elektronische computer (de ENIAC) vervaardigd.
16 maart » De IJzertoren wordt bij een dynamiet-aanslag verwoest.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
11 september » In Nederland wordt de Operatie Black Tulip gestart.
7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
Dag van overlijden 17 januari 2012
De temperatuur op 17 januari 2012 lag tussen -5,3 °C en 6,1 °C en was gemiddeld -0,3 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (79%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
22 maart » Militairen in Mali plegen een staatsgreep tegen president Amadou Toumani Touré.
6 mei » De socialist François Hollande wint de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen met 51,7% van de stemmen en verdrijft op die manier Nicolas Sarkozy uit het Élysée.
6 juni » In Peru komen bij een helikoptercrash veertien onderzoekers van een Zuid-Koreaans bedrijf om het leven, onder wie één Nederlander. Ze waren onderweg naar Cuzco.
23 augustus » De Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma waarschuwt de mijnbouwbedrijven dat ze hun licentie zullen verliezen als de werkomstandigheden in de mijnen niet snel worden verbeterd.
12 september » De IAAF World Challenge-atletiekmeeting in het Senegalese Dakar wordt geannuleerd wegens zware overstromingen die het West-Afrikaanse land teisteren.
2 december » Een deel van de Japanse Sasagotunnel stort in.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117725.php : benaderd 15 oktober 2026), "Melle Holthuis (1920-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.