De temperatuur op 8 januari 1911 lag tussen -0,8 °C en 3,5 °C en was gemiddeld 1,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
13 januari » Een man hakt met een schoenmakersmes in op het schilderij De Nachtwacht.
24 oktober » Tijdens de Italiaans-Turkse Oorlog is de Nieuport van kapitein-vlieger Carlos Piazza het eerste vliegtuig in de geschiedenis dat werd beschoten.
27 november » Paus Pius X creëert 19 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse Redemptorist pater Willem Marinus van Rossum.
12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
Trouwdag 27 januari 1949
De temperatuur op 27 januari 1949 lag tussen -1,6 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 3,4 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
4 april » Oprichting van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO).
23 mei » Vestiging van de Bondsrepubliek Duitsland, (inclusief de voormalige geallieerde bezettingszones waaronder West-Berlijn), met als hoofdstad Bonn. De grondwet van West-Duitsland treedt tevens in werking.
14 juni » De naam Zuid-Vietnam wordt vervangen door de staat Vietnam, maar het land blijft een Frankrijk protectoraat.
21 september » Communisten roepen de Volksrepubliek China uit.
22 september » De Sovjet-Unie brengt zijn eerste atoombom tot ontploffing.
1 oktober » Koningin Juliana onthult een monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Razzia van Putten.
Dag van overlijden 12 februari 1997
De temperatuur op 12 februari 1997 lag tussen 5,8 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 17,0 mm neerslag gedurende 11,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 januari » De Antilliaans-Arubaanse kustwacht doet een grote drugsvangst. Ten noorden van de eilanden Aruba en Bonaire entert het Nederlandse marinefregat Tjerk Hiddes op volle zee een motorboot waarop 558 kilo cocaïne blijkt te zijn verstopt.
15 januari » Albert Heijn gaat bij honderden Shell-stations een kleine supermarkt inrichten.
16 januari » De leiding van het Rotterdamse havenbedrijf SHB wil tweehonderd van de duizend medewerkers ontslaan. Driehonderddertig full-time werknemers zouden een deeltijdbaan moeten accepteren.
21 januari » De politie in Amsterdam arresteert bij tien invallen in de stad dertien mensen wegens handel in verdovende middelen.
5 februari » Bij wereldbekerwedstrijden in Imperia brengt Denis Pankratov het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag kortebaan (25 meter) op 51,93.
29 september » Britse wetenschappers stellen het verband vast tussen de Ziekte van Creutzfeldt-Jakob en de zogenaamde gekkekoeienziekte (BSE).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117703.php : benaderd 13 oktober 2026), "Jan Hamstra (1911-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.