De temperatuur op 10 mei 1912 lag tussen 9,2 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
26 mei » De Duitse voetbalbond verbiedt schoolvoetbal en de aanwezigheid van vrouwelijk publiek bij voetbalwedstrijden.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
19 september » In Breda wordt voetbalclub NAC opgericht na een fusie tussen NOAD (Nooit Ophouden Altijd Doorzetten) en ADVENDO (Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning).
Trouwdag 27 april 1935
De temperatuur op 27 april 1935 lag tussen 7,1 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
12 mei » Robert Smith en Bill Wilson stichten Alcoholics Anonymous.
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
19 mei » Hitler opent het eerste stuk Reichsautobahn tussen Frankfurt en Darmstadt.
11 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo Trinidense.
24 oktober » Italië trekt Ethiopië binnen.
25 november » Het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis wordt opgericht.
Dag van overlijden 16 juli 2007
De temperatuur op 16 juli 2007 lag tussen 16,6 °C en 27,5 °C en was gemiddeld 21,5 °C. Er was 3,9 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (24%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
23 januari » Dagblad De Pers verschijnt voor het eerst in Nederland.
2 maart » Tijdens de EK indooratletiek in Birmingham wint de Nederlander Gregory Sedoc de gouden medaille op de 60 meter horden, één honderdste seconde vóór zijn landgenoot Marcel van der Westen.
18 maart » Start van het 58e seizoen in de Formule 1.
17 juli » TAM Linhas Aéreas-vlucht 3054 crasht bij de landing tijdens regen in São Paulo. Dit is met 199 slachtoffers het dodelijkste luchtvaartongeval dat gebeurd is in Brazilië.
30 juli » In de Efteling vindt een ongeval plaats met de attractie Python. Een vastgelopen trein begon tijdens de evacuatie plotseling te rijden.
8 september » De Belgische duatleet Benny Vansteelant raakt zwaargewond als hij wordt aangereden tijdens een training. Op 14 september overlijdt hij aan zijn verwondingen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117253.php : benaderd 23 mei 2026), "Sjoukje Jansen (1912-2007)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.