Weening en Achtkarspelen e.o. » Antje van Houten (1909-1997)

Persoonlijke gegevens Antje van Houten 


Gezin van Antje van Houten

Zij is getrouwd met Marten van Houten.

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1930 te Opsterland (Fr), zij was toen 20 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antje van Houten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antje van Houten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antje van Houten


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1909, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/279305/houten_van
  3. Huwelijksregister 1930, Opsterland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 november 1909 lag tussen 4,2 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
    • 4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
    • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
    • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
    • 15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
  • De temperatuur op 22 mei 1930 lag tussen 6,7 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
    • 30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
    • 28 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Trofense.
    • 25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
    • 4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
    • 22 december » De Federaasje fan Fryske Studinteferienings wordt opgericht.
  • De temperatuur op 3 april 1997 lag tussen 5,5 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (25%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1997: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,6 miljoen inwoners.
    • 15 januari » De Schotse voetbalclub Aberdeen legt twaalf fans een levenslang stadionverbod op wegens oneerbiedig gedrag. Ze hadden gezongen op het moment dat een minuut stilte in acht werd genomen ter nagedachtenis van oud-international George Young.
    • 20 januari » Ronaldo wordt in Lissabon tijdens een FIFA-gala uitgeroepen tot de beste voetballer van de wereld in 1996. De 20-jarige spits van Barcelona krijgt 329 punten in de prestigieuze uitverkiezing, AC Milan-vedette George Weah, de winnaar van 1995, eindigt op de tweede plaats met 140 stemmen. Alan Shearer (Newcastle United) wordt derde met 123 punten.
    • 21 januari » Boeing stopt met de ontwikkeling van de 'superjumbo', een vergrote versie van de 747. De Amerikaanse vliegtuigbouwer denkt dat de belangstelling van de luchtvaartmaatschappijen voor het nieuwe toestel gering is en vindt het daarom te riskant zeven miljard dollar uit te trekken voor de ontwikkeling.
    • 23 januari » De Zuid-Koreaanse staalonderneming Hanbo Steel vraagt faillissement aan.
    • 26 september » Nederlandse première van de film Gordel van smaragd van Orlow Seunke op het Nederlands Film Festival.
    • 19 oktober » Paus Johannes Paulus II roept de Heilige Theresia van Lisieux (1873-1897) uit tot derde vrouwelijke kerkleraar.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Houten


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117041.php : benaderd 4 oktober 2026), "Antje van Houten (1909-1997)".