Weening en Achtkarspelen e.o. » Martjen Keimpes (1730-????)

Persoonlijke gegevens Martjen Keimpes 


Gezin van Martjen Keimpes

Zij is getrouwd met Hendrik Aizes.

Zij zijn getrouwd op 20 september 1750 te Oudehaske, gem. Haskerland (Fr).Bron 2


Kind(eren):

  1. Sibbeltje Hendriks  ± 1750-1779 
  2. Sibeles Hendriks  ± 1755-< 1785 
  3. Aize Hendriks van der Heide  ± 1757-1821 
  4. Rienk Hendriks Hoogsteen  ± 1761-1829 


Notities over Martjen Keimpes

http://www.genealogieonline.nl/stamboom-wessels-vos-wolters-dokter-schutte-oldenburger/I639.php

Aantekening bron http://members1.chello.nl/~t.vanderleij/:
Gen 902 door P. Nieuwland: Martjen Keimpes tr.(att.van Suameer 20-9-1750) Hendriks Aises van St.Johannesga (zij van Suameer). Crim.sent.Hof vanFriesland nr.151-4-12-1753: Martsen Keimpes, 23 jaar te Suameer, de vrouw van Hendrik Aijses, is ontslagen. Zij werd ervan beschuldigd bij Jan Clases en Rinske Wouters te Suameer te hebben ingebroken en een gouden "bood" met 3 strengen "Roode Coralen" gestolen te hebben. Die "bood" zou zein Drachten aan de zilversmid verkocht hebben voor f.16,- en de kralen voor 6 schellings. Maar dezelfde dag, 29-8-1753, toen zij gestolen zou hebben, was ze de hele dag bij haar moeder Grijtie Poppes, weduwe van Keijmpe Lammerts, geweest. Wat zij in Drachten had verkocht, was haar eigendom geweest. Verder moesthet ieder bekend zijn dat Rinske meestal uit huis ging zonder een deur op slot te doen, zodat ieder er altijd in en uitkon lopen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martjen Keimpes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Martjen Keimpes

Martjen Keimpes
1730-????

1750

Hendrik Aizes
± 1729-????

Sibbeltje Hendriks
± 1750-1779
Sibeles Hendriks
± 1755-< 1785

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Doopboek Herv. gem. Garijp, Suameer en Eernewoude, aktenummer 1728
  2. Trouwregister Hervormde gemeente Oudehaske Haskerhorne 1697-1811, Tot 1746 ook

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 februari 1730 lag rond de 6,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: regen. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1730: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » De opera Artaserse van de Italiaanse componist Leonardo Vinci gaat in première in Rome.
    • 12 juli » Kardinaal Lorenzo Corsini wordt gekozen tot paus Clemens XII.
    • 16 juli » Kroning van paus Clemens XII in Rome.

Over de familienaam Keimpes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Keimpes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Keimpes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Keimpes (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I11699.php : benaderd 8 februari 2026), "Martjen Keimpes (1730-????)".