De temperatuur op 11 augustus 1910 lag tussen 10,7 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
20 november » Francisco I. Madero begint de opstand tegen Porfirio Díaz: begin van de Mexicaanse Revolutie.
Trouwdag 15 februari 1934
De temperatuur op 15 februari 1934 lag tussen -0,2 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
1 februari » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
20 april » De bijna zesjarige Shirley Temple debuteert in de film Stand Up and Cheer.
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
1 september » De Spelling-Marchant wordt ingevoerd.
11 december » De stichting Algemeen Nederlands Persbureau wordt opgericht.
Dag van overlijden 22 februari 1983
De temperatuur op 22 februari 1983 lag tussen -5,9 °C en 2,3 °C en was gemiddeld -1,9 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
1 januari » De Brusselse liberalen verliezen hun burgemeesterszetel die ze al van voor de Belgische onafhankelijkheid in handen hadden. Voor het eerst wordt een socialist burgemeester van Brussel.
23 juni » Geboorte van de eerste Belgische reageerbuisbaby.
9 augustus » Rob Druppers wint Nederlands eerste medaille ooit bij de wereldkampioenschappen atletiek: zilver op de 800 meter. Hij doet dat in een nieuw Nederlands record: 1.44,20.
23 oktober » De grootste betoging uit Belgische geschiedenis trekt door de straten van Brussel: 400.000 mensen protesteren tegen de plaatsing van nieuwe kernraketten.
17 november » Het Zapatistisch Nationaal Bevrijdingsleger wordt opgericht in Chiapas, Mexico.
30 november » De verblijfplaats van Freddy Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer worden ontdekt na een ontvoering van precies drie weken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I116967.php : benaderd 26 september 2026), "Aaltje Woudstra (1910-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.