Weening en Achtkarspelen e.o. » Lucas Havinga (1888-1978)

Persoonlijke gegevens Lucas Havinga 


Gezin van Lucas Havinga

(1) Hij is getrouwd met Engelina Kleiberda.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1916 te Groningen (Gr), hij was toen 28 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Joukje Havinga  1917-1995


(2) Hij is getrouwd met Pieterke Dusseljee.

Zij zijn getrouwd op 11 maart 1920 te Groningen (Gr), hij was toen 31 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lucas Havinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Lucas Havinga

Lucas Havinga
1888-1978

(1) 1916
(2) 1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Groningen 1888
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/110610/havinga
  3. Huwelijksregister Groningen 1916
  4. Huwelijksregister Groningen 1920

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 april 1888 lag rond de 3,6 °C. De winddruk was 37 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
  • De temperatuur op 11 maart 1920 was gemiddeld 3,1 °C. Er was 0,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
    • 25 maart » Begin van de Russisch-Poolse oorlog.
    • 16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
    • 1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
    • 3 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de vierde editie van de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-1 te winnen van Chili.
    • 5 november » Officiële ingebruikname van gemaal De Waterwolf bij Oldehove, provincie Groningen door koningin Wilhelmina.
  • De temperatuur op 16 december 1978 lag tussen -1,1 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1978: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Een Boeing 747 van Air India, op weg naar Dubai, stort twee minuten na vertrek uit Bombay neer. Er vallen 213 doden.
    • 22 april » Het Eurovisiesongfestival vindt plaats in Parijs. Izhar Cohen & The Alphabeta winnen voor Israël. België eindigt tweede.
    • 26 april » In Brussel wordt Manneken Pis gestolen.
    • 19 juni » Eerste Garfieldstrip.
    • 9 juli » Bisschopswijding van Henricus Bomers, Nederlands apostolisch vicaris van Gimma in Ethiopië.
    • 23 november » Liechtenstein wordt lid van de Raad van Europa.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1885 » Maria Bouwmeester, Nederlands feministe en vakbondsbestuurster († 1956)
  • 1886 » Willy Derby, Nederlands zanger († 1944)
  • 1890 » Fie Carelsen, Nederlands actrice, echtgenote van Jean-Louis Pisuisse († 1975)
  • 1892 » Hermann Kemper, Duits uitvinder van de magneetzweeftrein († 1977)
  • 1893 » Clas Thunberg, Fins natuurijsschaatser († 1973)
  • 1894 » Pieter Jacob Six, Nederlands verzetsstrijder in WOII († 1986)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Havinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Havinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Havinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Havinga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I116104.php : benaderd 9 februari 2026), "Lucas Havinga (1888-1978)".