De temperatuur op 20 februari 1907 lag tussen 0,8 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 10,7 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
31 augustus » De Brits-Russische Conventie vindt plaats, over problemen met Perzië, Afghanistan en Tibet.
8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
17 oktober » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Atalanta Bergamo.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Trouwdag 18 mei 1933
De temperatuur op 18 mei 1933 lag tussen 1,8 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
14 maart » Hans Veerman, Nederlands acteur († 2014)
24 maart » Via het 'Ermächtigungsgesetz' wordt Adolf Hitler dictator van Duitsland.
3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
18 juni » Opening van het Stade Félix Bollaert in Lens, Frankrijk.
10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
Dag van overlijden 4 januari 1992
De temperatuur op 4 januari 1992 lag tussen 4,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 4,2 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (3%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 maart » De Amerikaanse zwemster Jenny Thompson scherpt in Indianapolis het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 54,48 seconden. De mondiale toptijd was tot dan toe met 54,73 seconden in handen van de voormalig Oost-Duitse Kristin Otto.
6 april » Amnesty International roept de regering van Togo op ernst te maken met het naleven van de mensenrechten.
7 mei » In de Togolese hoofdstad Lomé ligt het openbare leven stil door een algemene staking, waarmee wordt geprotesteerd tegen de moordaanslag op de oppositionele presidentskandidaat Gilchrist Olympio.
13 mei » AFC Ajax wint de Uefa Cup door in de finale te winnen van Torino FC (0-0 thuis en 2-2 uit).
29 september » Veronica zendt op Nederland 2 de eerste aflevering uit van All You Need Is Love. Robert ten Brink presenteert het programma en zal dat tot op heden blijven doen.
4 oktober » Na meer dan twee jaar van moeizame onderhandelingen ondertekenen president Joaquim Chissano van Mozambique en Afonso Dhlakama, leider van de rebellenbeweging Renamo, in Rome een vredesakkoord dat een einde moet maken aan een bloedige burgeroorlog die zestien jaar heeft geduurd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I115951.php : benaderd 30 september 2026), "Johannes Bakker (1907-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.