De temperatuur op 30 juni 1904 lag tussen 5,1 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
9 februari » Frankrijk en Groot-Brittannië sluiten de Entente cordiale.
18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
Trouwdag 16 mei 1929
De temperatuur op 16 mei 1929 lag tussen 3,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
18 februari » Eerste aankondiging van de Oscars.
14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
Dag van overlijden 19 juli 1991
De temperatuur op 19 juli 1991 lag tussen 15,3 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
23 februari » Thaise militairen bezetten verscheidene radio- en televisiestations van de regering in een poging tot staatsgreep.
3 maart » Rodney King wordt door politiemannen van Los Angeles in elkaar geslagen; hetgeen wordt vastgelegd op een amateurvideo.
9 april » Georgië roept de onafhankelijkheid uit.
20 juni » De Duitse Bondsdag wijst Berlijn aan als de nieuwe hoofdstad.
28 juni » Paus Johannes Paulus II creëert 22 nieuwe kardinalen, onder wie de Australische oud-nuntius in Nederland Edward Idris Cassidy.
15 september » De Angolese rebellenleider Jonas Savimbi belooft de Amerikaanse vice-president Dan Quayle dat zijn UNITA-beweging de vredesonderhandelingen met de linkse regering in Angola zal hervatten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I114802.php : benaderd 23 mei 2026), "Iebeltje van Schepen (1904-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.