Weening en Achtkarspelen e.o. » Antje Draisma (1905-1983)

Persoonlijke gegevens Antje Draisma 


Gezin van Antje Draisma

Zij is getrouwd met Pieter Baard.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1931 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 26 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Martha Baard  1932-2015
  2. Johan Baard  1934-2024

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antje Draisma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antje Draisma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antje Draisma

Martha Ozinga
1875-1960

Antje Draisma
1905-1983

1931

Pieter Baard
1904-1953

Martha Baard
1932-2015
Johan Baard
1934-2024

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1905, Kollumerland c.a.
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/110252/draisma
  3. Huwelijksregister 1931, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 februari 1905 lag tussen 0,1 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,1 °C. Er was 2,0 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
    • 20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
    • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
  • De temperatuur op 16 mei 1931 lag tussen 10,6 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
    • 14 april » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Granada CF.
    • 26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
    • 11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
    • 8 december » Octrooi op coaxkabel verleend aan Lloyd Espenschied en Herman Affel.
    • 14 december » In Utrecht wordt de Nationaal-Socialistische Beweging opgericht door Anton Mussert en Cees van Geelkerken.
  • De temperatuur op 3 september 1983 lag tussen 13,4 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 6,2 mm neerslag gedurende 5,8 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1983: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,3 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Necmettin Erbakan, de belangrijkste orthodox-islamitische politicus in Turkije tot de militaire coup van 1980, wordt door een militaire rechtbank in Ankara tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens "activiteiten tegen de seculiere ideologie van de staat".
    • 30 mei » Bij een explosie in de kruitfabriek van Muiden komen drie mensen om het leven.
    • 21 juli » Op het Vostokstation op de Zuidpool wordt een buitentemperatuur gemeten van -89,2 graden Celsius, de laagste buitentemperatuur ooit op aarde vastgesteld.
    • 19 oktober » Benoeming van Henny Bomers tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging en van Joseph Lescrauwaet tot hulpbisschop van Haarlem.
    • 23 oktober » Libanon: Bij een dubbele zelfmoordaanslag wordt het hoofdkwartier van de Amerikaanse en Franse blauwhelmen in Beiroet opgeblazen; 241 Amerikaanse mariniers en 58 Franse parachutisten komen om.
    • 9 november » Biermagnaat Freddy Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer worden ontvoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Draisma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Draisma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Draisma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Draisma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I114687.php : benaderd 2 oktober 2026), "Antje Draisma (1905-1983)".