Weening en Achtkarspelen e.o. » Engbert Bijma (1903-1973)

Persoonlijke gegevens Engbert Bijma 


Gezin van Engbert Bijma

Hij is getrouwd met Iebeltje Bekkema.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1933 te Smallingerland (Fr), hij was toen 30 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Engbert Bijma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Engbert Bijma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Engbert Bijma

Jan Bijma
1872-1955
Reino Heidsma
1866-1940

Engbert Bijma
1903-1973

1933

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1903, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/279091/bijma
  3. Huwelijksregister 1933, Smallingerland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 maart 1903 lag tussen -1,1 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (11%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 11 maart » België - Priester Adolf Daens houdt in het Parlement een toespraak tegen de Katholieke partij.
    • 20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
    • 30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
    • 15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
    • 7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
    • 1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
  • De temperatuur op 20 mei 1933 lag tussen 5,8 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 13,7 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Hans Veerman, Nederlands acteur († 2014)
    • 22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
    • 22 maart » President Roosevelt gelast een eind te maken aan de (mislukte) drooglegging in de Verenigde Staten.
    • 22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
    • 10 september » Opening van de Waaslandtunnel, de oudste voertuigentunnel onder de Schelde in Antwerpen, bijgewoond door koning Albert I en koningin Elisabeth.
    • 17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.
  • De temperatuur op 21 september 1973 lag tussen 11,9 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 21,3 mm neerslag gedurende 7,5 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (8%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
    • 30 mei » AFC Ajax wint voor de derde keer op rij de Europacup I door met 1-0 te winnen van het Italiaanse Juventus.
    • 7 juni » De Eemshaven wordt door koningin Juliana officieel geopend.
    • 10 oktober » Het Nederlands voetbalelftal speelt met 1-1 gelijk tegen Polen in Rotterdam. Henk Wery speelt zijn twaalfde en laatste interland voor Oranje.
    • 14 oktober » Leger ingezet tegen studenten-demonstratie in Thailand: 1577 doden. Koning Bhumibol stuurt militaire junta weg.
    • 17 oktober » Een aantal OPEC-landen kondigt een olie-embargo af tegen een aantal Westerse landen, wat leidt tot een oliecrisis.
    • 14 november » De Engelse prinses Anne trouwt met beroepsofficier Mark Phillips.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bijma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bijma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bijma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bijma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I114279.php : benaderd 19 oktober 2026), "Engbert Bijma (1903-1973)".