Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik Reitsma (1896-1975)

Persoonlijke gegevens Hendrik Reitsma 


Gezin van Hendrik Reitsma

Hij is getrouwd met Jitske Zijlstra.

Zij zijn getrouwd op 6 september 1930 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 33 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Reitsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Reitsma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Reitsma

Hendrik Reitsma
1896-1975

1930

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1896, Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/446478/reitsma
  3. Huwelijksregister 1930, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 november 1896 lag rond de -5,9 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Utah ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als 45e staat.
    • 29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
    • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
    • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
    • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
  • De temperatuur op 6 september 1930 lag tussen 13,4 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
    • 18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
    • 24 maart » In Rijnsburg wordt de Nederlandse amateurvoetbalclub Rijnsburgse Boys opgericht.
    • 18 juli » Uruguay en Peru spelen de allereerste voetbalwedstrijd in het Estadio Centenario in Montevideo in de openingswedstrijd van het WK voetbal.
    • 22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
    • 2 december » President Herbert Hoover vraagt het Amerikaanse Congres 150 miljoen dollar voor een programma van publieke werken, om banen te scheppen en de economie te stimuleren.
  • De temperatuur op 12 mei 1975 lag tussen 3,2 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 9,8 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » De abonnees van het Dagblad van het Oosten moeten het doen zonder krant, omdat de redactie van de krant staakt; zij wil niet opgaan in de redactie van het dagblad Tubantia.
    • 24 maart » Het al maanden smeulende verzet tegen de metrobouw in de Amsterdamse Nieuwmarktbuurt komt tot een grimmige uitbarsting.
    • 8 augustus » De Chinese Banqiao-dam breekt door. Hierbij vallen ca. 26.000 doden.
    • 12 augustus » De MV Norderney, het voormalige zendschip van Radio Veronica wordt de haven van Amsterdam binnengesleept en direct in beslag genomen.
    • 10 september » Het Nederlands voetbalelftal gaat in Chorzow met 4-1 onderuit tegen Polen in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1976, onder meer door twee doelpunten van Andrzej Szarmach.
    • 23 november » Begrafenis Francisco Franco (dictator Spanje).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Reitsma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Reitsma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Reitsma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Reitsma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I113897.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrik Reitsma (1896-1975)".