Weening en Achtkarspelen e.o. » Minze Wijnjeterp (1900-1971)

Persoonlijke gegevens Minze Wijnjeterp 


Gezin van Minze Wijnjeterp

Hij is getrouwd met Grietje Folkertsma.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1926 te Ferwerderadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Minze Wijnjeterp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Minze Wijnjeterp

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Minze Wijnjeterp


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1901, Achtkarspelen
  2. (Niet openbaar)
  3. Huwelijksregister 1926, Ferwerderadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 december 1900 lag rond de 5,2 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
    • 1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
    • 11 augustus » Oprichting van de Braziliaanse voetbalclub AA Ponte Preta.
    • 15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
    • 12 december » US Steel wordt opgericht.
    • 16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
  • De temperatuur op 20 mei 1926 lag tussen 5,7 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
    • 16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
    • 7 juni » De Catalaanse architect Antoni Gaudí wordt aangereden door een tram in zijn woonplaats Barcelona. Hij sterft enkele dagen later.
    • 21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
    • 4 juli » Oprichting van de Bosnische voetbalclub Borac Banja Luka.
    • 31 oktober » Mislukte aanslag op Benito Mussolini
  • De temperatuur op 26 oktober 1971 lag tussen 5,5 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,2 uur zonneschijn (72%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Een aardbeving in de San-Fernandovallei bij Los Angeles kost zestig mensen het leven.
    • 10 juni » Tijdens een concert van de Britse rockband Jethro Tull in het amfitheater Red Rocks in Colorado breken rellen uit. De politie uit Denver bedwelmt de band en het publiek met traangas.
    • 23 juni » De zes landen van de EEG en Verenigd Koninkrijk worden het eens over de aansluiting van het VK bij de Euromarkt in 1973.
    • 25 augustus » Mark Spitz verbetert in Houston zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met zes tiende van een seconde tot 55,0.
    • 19 oktober » President Idi Amin van Oeganda deelt mee dat 22 burgers zijn gedood door beschietingen vanuit Tanzania, van wie de meesten in Kikagati.
    • 27 november » Na een mislukte vlucht crasht de lander van de Mars 2, de Sovjet-Russische onbemande ruimtevlucht naar Mars, op de planeet. Het is het eerste door mensen vervaardigde voorwerp dat de oppervlakte van Mars bereikt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wijnjeterp


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I113820.php : benaderd 26 september 2026), "Minze Wijnjeterp (1900-1971)".