Weening en Achtkarspelen e.o. » Egbertje Gjaltema (1900-1994)

Persoonlijke gegevens Egbertje Gjaltema 


Gezin van Egbertje Gjaltema

Zij is getrouwd met Brant Henstra.

Zij zijn getrouwd op 22 oktober 1921 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Egbertje Gjaltema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Egbertje Gjaltema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Egbertje Gjaltema

Egbertje Gjaltema
1900-1994

1921

Brant Henstra
1897-1979


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1900, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/194726/gjaltema
  3. Huwelijksregister 1921, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 oktober 1900 lag rond de 8,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
    • 18 maart » AFC Ajax, professionele voetbalclub uit Amsterdam, wordt opgericht.
    • 14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
    • 16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
    • 3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
    • 4 december » De Nationale Vergadering van Frankrijk verwerpt een plan van de nationalistische generaal Auguste Mercier om het Verenigd Koninkrijk binnen te vallen.
  • De temperatuur op 22 oktober 1921 lag tussen 3,5 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 4,5 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
    • 24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
    • 1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
    • 4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
    • 20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
    • 3 december » Oprichting van de Egyptische voetbalbond.
  • De temperatuur op 29 juni 1994 lag tussen 11,3 °C en 24,2 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 9,8 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1994: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,3 miljoen inwoners.
    • 3 april » Fatos Nano, premier en leider van de belangrijkste oppositiepartij van Albanië, wordt tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens fraude en verduistering.
    • 15 juni » Radovan Karadžić, de leider van de Bosnische Serviërs, neemt in Moskou een literaire prijs van de Russische Schrijversbond in ontvangst voor een bundel gedichten die "een belangrijke bijdrage aan de Slavische cultuur" vormen.
    • 25 juli » Koning Hoessein van Jordanië en premier Yitzchak Rabin van Israël ondertekenen in Washington DC een verklaring, die een einde maakt aan de vijandelijkheden tussen beide landen.
    • 29 juli » Naar schatting 150.000 mensen uit alle delen van Bangladesh betogen in de hoofdstad Dhaka voor het ophanging van de schrijfster en islamcriticus Taslima Nasreen.
    • 30 oktober » Honderd Haïtiaanse gedetineerden, inclusief politieofficieren van het omvergeworpen militaire regime, ontsnappen uit de gevangenis in Port-au-Prince.
    • 4 november » De Verenigde Naties kondigen aan de vredestroepen in Somalië terug te trekken bij gebrek aan de noodzakelijke veiligheid voor de humanitaire missie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1898 » Merle Isaac, Amerikaans componist, muziekpedagoog, dirigent en organist († 1996)
  • 1898 » Oskar Üpraus, Estisch voetballer († 1968)
  • 1899 » Jan Voogt Pieterszoon, stierf als oudste man van Nederland († 2006)
  • 1900 » Norman Tindale, Australisch antropoloog en etnograaf († 1993)
  • 1902 » Adriaan Paulen, Nederlands atleet, sportbestuurder en verzetsman († 1985)
  • 1902 » Dick Binnendijk, Nederlands dichter en criticus († 1984)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gjaltema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gjaltema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gjaltema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gjaltema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I113456.php : benaderd 8 februari 2026), "Egbertje Gjaltema (1900-1994)".