Weening en Achtkarspelen e.o. » Wytze Postmus (1908-1979)

Persoonlijke gegevens Wytze Postmus 


Gezin van Wytze Postmus

Hij is getrouwd met Gerkje Kuipers.

Zij zijn getrouwd op 2 maart 1944 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 35 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wytze Postmus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wytze Postmus

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wytze Postmus

Hinke Reitsma
1873-1942

Wytze Postmus
1908-1979

1944

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1908, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/131845/postmus
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 oktober 1908 lag tussen 7,5 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
    • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
    • 1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
    • 13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
    • 25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
    • 25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
  • De temperatuur op 2 maart 1944 lag tussen -1,7 °C en 3,7 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 7,0 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De geallieerden beginnen Operatie Shingle met een aanval op de plaats Anzio in Italië.
    • 22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
    • 5 juni » Tweede Wereldoorlog: Rome wordt bevrijd door de geallieerde troepen en geallieerde luchttroepen landen 's avonds laat in Normandië om strategische plaatsen te bezetten ter voorbereiding van de eigenlijke invasie in de vroege ochtend van de dag daarna.
    • 7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
    • 10 november » Begin van een grote razzia in Rotterdam en Schiedam, waarbij uiteindelijk circa 50.000 mannen tussen 17 en 40 jaar worden weggevoerd naar Duitsland.
    • 31 december » Tweede Wereldoorlog: Hongarije verklaart Duitsland de oorlog.
  • De temperatuur op 1 februari 1979 lag tussen 1,1 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1979: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Het noorden van Nederland raakt ondergesneeuwd bij noodweer en storm.
    • 7 maart » Bokser Rudi Koopmans wint de Europese titel in het halfzwaargewicht door de Italiaan Aldo Travesaro te verslaan in Ahoy'.
    • 4 april » Heftige protesten komen uit de hele wereld als bekend wordt dat de Pakistaanse oud-premier Zulfikar Ali Bhutto is opgehangen.
    • 23 mei » Verkiezing van Karl Carstens tot vijfde bondspresident van West-Duitsland.
    • 16 juli » De Iraakse president Ahmad Hassan al-Bakr wordt afgezet door vicepresident Saddam Hoessein, die hem opvolgt.
    • 5 november » Na een bloedig weekeinde, waarin naar schatting 30 doden vielen, vinden in de Boliviaanse hoofdstad La Paz opnieuw botsingen plaats tussen het leger en tegenstanders van de militaire staatsgreep, waarbij 39 personen de dood vinden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Postmus

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Postmus.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Postmus.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Postmus (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I113119.php : benaderd 25 september 2026), "Wytze Postmus (1908-1979)".