De temperatuur op 23 oktober 1914 lag tussen 7,8 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 februari » Verenigd Koninkrijk - De Britannic wordt ter water gelaten in Belfast.
8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
3 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Frankrijk en vraagt het neutrale België om doorgang (Von Schlieffenplan). België weigert.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
Trouwdag 17 september 1942
De temperatuur op 17 september 1942 lag tussen 9,2 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
9 februari » Het grote lijnschip SS Normandie vat vlam, kapseist en zinkt in de haven van New York tijdens de ombouw tot troepentransportschip.
9 maart » Het KNIL capituleert op Java. Japanse jaartelling; 17-3-9.
17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
9 augustus » Mahatma Gandhi wordt gearresteerd.
12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
Dag van overlijden 24 november 1997
De temperatuur op 24 november 1997 lag tussen 1,5 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
13 januari » Bij de ontploffing van een bombrief raken twee veiligheidsfunctionarissen van het Arabische dagblad Al-Hayat in Londen gewond.
7 april » In het Disneyland Park te Anaheim wordt de attractie Captain EO gesloten.
21 mei » FC Schalke 04 wint de UEFA Cup. In de tweede finalewedstrijd in Milaan zegeviert de Duitse voetbalclub na strafschoppen (4-1) ten koste van de Italiaanse thuisclub Internazionale.
2 augustus » Mohammad Khatami wordt president van Iran.
17 augustus » PSV wint ook de tweede editie van de Johan Cruijff Schaal, ditmaal door Roda JC met 3-1 te verslaan in de Amsterdam Arena.
22 december » Bij het bloedbad van Acteal in Mexico komen 45 kerkgangers om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I113015.php : benaderd 12 oktober 2026), "Bonne Bijma (1914-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.