De temperatuur op 7 september 1916 lag tussen 7,8 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
24 april » Easter Rising in Ierland.
31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
Trouwdag 18 juni 1938
De temperatuur op 18 juni 1938 lag tussen 7,6 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
12 juni » Opening van het gerenoveerde Stade Chaban-Delmas in de Franse stad Bordeaux.
10 augustus » In de Colombiaanse stad Bogotá wordt het Estadio El Campín officieel in gebruik genomen met de interlandwedstrijd tussen Colombia en Ecuador.
21 augustus » De Duitse atleet Karl Hein scherpt in Osnabrück het wereldrecord kogelslingeren aan tot 58,24 meter.
30 september » Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk enerzijds en nazi-Duitsland en Italië anderzijds tekenen het Verdrag van München waardoor Duitsland het recht krijgt het Sudetenland in Tsjecho-Slowakije te annexeren.
Dag van overlijden 23 september 1983
De temperatuur op 23 september 1983 lag tussen 6,0 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (83%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
2 februari » Paus Johannes Paulus II creëert achttien nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen-Brussel Godfried Danneels.
16 februari » Het Nederlands voetbalelftal verliest met 1-0 van Spanje in de EK-kwalificatiereeks. Drie spelers spelen hun laatste interland voor Oranje: Ruud Krol (83ste), Hugo Hovenkamp (31ste) en John Metgod (21ste).
23 april » Phil Anderson wint de achttiende editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
4 oktober » Een 24-uursstaking legt het openbare leven in Argentinië plat. Werknemers eisen forse loonsverhogingen om de inflatie van 300 procent te compenseren.
9 november » Biermagnaat Freddy Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer worden ontvoerd.
14 december » Dichteres Vasalis krijgt in Muiden de P.C. Hooftprijs uitgereikt uit handen van minister Elco Brinkman van Cultuur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I112921.php : benaderd 28 september 2026), "Doetje Helder (1916-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.