De temperatuur op 8 april 1910 lag tussen 3,8 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 1,6 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
21 februari » De Egyptische premier Pasha Ghali overlijdt 1 dag na een aanslag op zijn leven door een schutter.
25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
20 november » Francisco I. Madero begint de opstand tegen Porfirio Díaz: begin van de Mexicaanse Revolutie.
16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
Trouwdag 4 december 1926
De temperatuur op 4 december 1926 lag tussen 0,6 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 4,8 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
1 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de voorlaatste competitiewedstrijd met 6-1 te winnen van Paraguay.
Dag van overlijden 2 juli 1998
De temperatuur op 2 juli 1998 lag tussen 11,9 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
20 januari » De Communistische Partij in Chili klaagt oud-dictator Augusto Pinochet aan wegens schendingen van de mensenrechten.
14 februari » Het Mexicaans voetbalelftal wint de vierde editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale de Verenigde Staten met 1-0 te verslaan.
5 maart » Servische troepen doden in Prekazi 58 leden van de Jashari-clan, onderdeel van Kosovo Bevrijdingsleger (UCK) en geven daarmee het startsein van de Kosovo-oorlog.
1 juni » In het tot hockeyarena omgebouwde voetbalstadion van FC Utrecht herovert de Nederlandse mannenhockeyploeg de wereldtitel door Spanje in de verlenging van de finale van het WK hockey te verslaan: 3-2. Teun de Nooijer maakt de golden goal.
27 september » Het Zambiaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de COSAFA Cup.
11 november » De oproerpolitie in Zimbabwe schiet een demonstrant dood tijdens hevige rellen in de oostelijke stad Mutare. In de hoofdstad Harare zijn de meeste fabrieken en kantoren gesloten vanwege een nationale staking tegen de verhoging van de benzineprijs met 67 procent.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I112829.php : benaderd 4 oktober 2026), "Jeltje Ytsma (1910-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.