De temperatuur op 27 maart 1906 lag tussen -0,6 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
Trouwdag 10 november 1932
De temperatuur op 10 november 1932 lag tussen 0,7 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 maart » Bisschopswijding van Guillaume Lemmens, bisschop-coadjutor van Roermond in Nederland, door aartsbisschop Joannes Jansen van Utrecht.
12 mei » Tien weken na zijn kidnapping wordt het zoontje van Charles Lindbergh dood teruggevonden.
21 mei » Amelia Earhart voltooit als eerste vrouw een non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
29 mei » Oprichting van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters.
20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
3 oktober » Irak wordt onafhankelijk.
Dag van overlijden 15 juni 1994
De temperatuur op 15 juni 1994 lag tussen 6,6 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
7 juli » Het Roemeense parlement verhindert met een grote meerderheid een poging van de oppositie om een afzettingsprocedure tegen president Ion Iliescu te beginnen
15 juli » Bankemployés, metaalarbeiders en taxichauffeurs sluiten zich aan bij de stakers die proberen de militaire regering van Nigeria omver te werpen door de economie lam te leggen.
28 september » De veerboot Estonia zinkt in de Oostzee, er zijn 852 slachtoffers. Slechts 137 opvarenden worden gered.
4 november » De Verenigde Naties kondigen aan de vredestroepen in Somalië terug te trekken bij gebrek aan de noodzakelijke veiligheid voor de humanitaire missie.
29 november » Bij een granaatexplosie in Bujumbura, de hoofdstad van Burundi, komen vijf mensen om het leven.
16 december » Minder dan een jaar na hun vertrek uit Somalië keren Amerikaanse troepen terug naar het Oost-Afrikaanse land, om het vertrek van de resterende troepen van de Verenigde Naties te beschermen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I112764.php : benaderd 12 oktober 2026), "Pieter Klomp (1906-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.