Weening en Achtkarspelen e.o. » Theunis Koopstra (1892-1981)

Persoonlijke gegevens Theunis Koopstra 


Gezin van Theunis Koopstra

Hij is getrouwd met Elisabeth Postma.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1915 te Schoterland, Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theunis Koopstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Theunis Koopstra

Theunis Koopstra
1892-1981

1915

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1892, Ooststellingwerf
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/131821/koopstra
  3. Huwelijksregister 1915, Schoterland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 augustus 1892 lag rond de 18,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
  • De temperatuur op 13 mei 1915 lag tussen 6,4 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 23,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
    • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
    • 14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
    • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
  • De temperatuur op 12 januari 1981 lag tussen -3,5 °C en 1,3 °C en was gemiddeld -0,3 °C. Er was 10,0 mm neerslag gedurende 7,0 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
  • In het jaar 1981: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,2 miljoen inwoners.
    • 2 januari » De Britse politie arresteert de Yorkshire Ripper.
    • 7 juni » De Israëlische luchtmacht bombardeert de Iraakse kernreactor Osirak tijdens Operatie Opera.
    • 18 juni » Introductie van het eerste genetische gemodificeerde vaccin (een vaccin tegen mond-en-klauwzeer).
    • 31 oktober » Einde van de Eerste Tovenaarsoorlog (Harry Potter)
    • 25 november » Een groep van circa honderd huurlingen probeert de regering van president France-Albert René omver te werpen. Als de actie mislukt, kapen 44 huurlingen een toestel van Air India met 79 mensen aan boord.
    • 14 december » Israël annexeert de Golanhoogten van Syrië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Koopstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koopstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koopstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koopstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I112150.php : benaderd 13 oktober 2026), "Theunis Koopstra (1892-1981)".