Weening en Achtkarspelen e.o. » Henderina Wilhelmina de Vries (1914-2008)

Persoonlijke gegevens Henderina Wilhelmina de Vries 


Gezin van Henderina Wilhelmina de Vries

Zij is getrouwd met Hendrik Holthuis.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1939 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henderina Wilhelmina de Vries?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henderina Wilhelmina de Vries

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henderina Wilhelmina de Vries

Imke Ytsma
1868-1943

Henderina Wilhelmina de Vries
1914-2008

1939

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1914, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/1903639/vries_de
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 november 1914 lag tussen -4,8 °C en 1,1 °C en was gemiddeld -2,2 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
    • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
    • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
    • 3 augustus » (Italië) - De regering in Rome verklaart zich neutraal en weigert aan de oorlog te gaan deelnemen aan de zijde van de andere partners in het Drievoudig Verbond, Duitsland en Oostenrijk-Hongarije.
    • 22 augustus » In België treffen de Britse en Duitse troepen elkaar voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
  • De temperatuur op 11 mei 1939 lag tussen 8,5 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 11 februari » Lise Meitner en Otto Frisch publiceren in Nature voor het eerst over kernsplitsing.
    • 28 maart » Einde Spaanse Burgeroorlog, generaal Francisco Franco verovert Madrid.
    • 23 augustus » Molotov-Ribbentroppact tussen de nazi-Duitsland en de Sovjet-Unie wordt getekend.
    • 27 augustus » Het Slowaaks voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. In Bratislava wordt Duitsland met 2-0 verslagen.
    • 14 december » De Sovjet-Unie wordt uit de Volkerenbond gezet.
    • 31 december » Het eerste Nieuwjaarsconcert van de Wiener Philharmoniker wordt uitgevoerd, onder leiding van Clemens Krauss.
  • De temperatuur op 10 november 2008 lag tussen 10,4 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 17,0 mm neerslag gedurende 6,8 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2008: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,4 miljoen inwoners.
    • 22 maart » In het Walt Disney Studios Park wordt de attractie Stitch Live! geopend.
    • 19 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FC Magna Wiener Neustadt.
    • 29 juni » Spanje wint in Wenen het EK voetbal door in de finale Duitsland met 0-1 te verslaan.
    • 1 juli » Oprichting van de Deense voetbalclub FC Vestsjælland.
    • 20 juli » Opening van de Energieteam Arena in de Duitse stad Paderborn.
    • 22 augustus » De Nederlandse vrouwen hockeyploeg wint op de Olympische Spelen van Peking na 24 jaar eindelijk weer goud door in de finale met 2-0 van gastland China te winnen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Vries

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Vries.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Vries.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Vries (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I111911.php : benaderd 28 september 2026), "Henderina Wilhelmina de Vries (1914-2008)".